Zmajica ispisala historiju WNBA lige: Jonquel Jones je zvanično MVP

Jonquel Jones, reprezentativka Bosne i Hercegovine, postala je zvanično MVP regularnog dijela WNBA lige, a time je i ušla u historiju ovog takmičenja.

Naime, Jones je postala vlasnica svih najznačajnijih nagrada. Postala je prva košarkaškica u historiji koja je uspjela osvojiti nagradu za igračicu koja je najviše napredovala (MIP) 2017. godine, zatim nagradu za sportistkinju godine 2018, a sada je i MVP lige.

Reprezentativka Bosne i Hercegovine ove sezone briljirala je u WNBA ligi, a ima prosjek od 19,4 poena i 11,2 skoka po utakmici. Po brojnim statističkim parametrima je ubjedljivo najkorisnija igračica lige, a ključni je faktor sjajnih izdanja njenog kluba Connecticut, piše zvanična stranica KSBiH.

Image
Previous Džaferović položio cvijeće na skopskom spomen-obilježju žrtvama genocida u Srebrenici
Next Sastanak u Zagrebu: Izetbegović sa sadašnjim i bivšim predsjednikom RH

Četiri medalje za mlade bosanske karatiste na Svjetskom prvenstvu

Na Svjetskom prvenstvu za kadete, juniore i U-21 u turskom gradu Konya, Bosnu i Hercegovinu je predstavljalo 33 takmičara, a postigli su sljedeće rezultate: Pavle Dujaković, borbe U21 -60 Emina

Lana Pudar osvojila evropsku krunu na 100 metara leptir u novom rekordnom vremenu

Lana Pudar osvojila je titulu evropskog juniorskog prvaka na 100 metara leptir i postavila novi rekord Evropskog juniorskog prvenstva treće večeri finala u Beogradu, Srbija, piše na službenoj stranici LEN