Lana Pudar osvojila evropsku krunu na 100 metara leptir u novom rekordnom vremenu

Lana Pudar osvojila je titulu evropskog juniorskog prvaka na 100 metara leptir i postavila novi rekord Evropskog juniorskog prvenstva treće večeri finala u Beogradu, Srbija, piše na službenoj stranici LEN (evropsko upravno tijelo za vodene sportove pridruženo FINA-i).

Sedamnaestogodišnja bosanskohercegovačka plivačica završila je za 56,95 sekundi, čime je svladala prethodnu ocjenu od 57,39 sekundi, koja je stajala od 2019. godine.

Martine Damborg iz Danske (58.35) i Šveđanka Emmy Hallkvist (59.50) osvojile su srebro, odnosno bronzu.

U tekstu koji potpisuje Nick Hope, prva tema izvještaja dana je naša Lana a članak je ilustrovan njenom fotografijom.

Previous Konaković prisustvovao otvaranju Konzulata RH u Orašju: Ponovio zahvalnost Hrvatskoj na nesebičnoj podršci
Next Na jugu Bosne Kinezi i Azerbejdžanci podigli impozantan most - visine od preko 100 metara i dužine od skoro jedan kilometar

Pobijedili i Hrvatsku: Mini fudbal reprezentacija Bosne i Hercegovine izborila plasman u četvrtfinale Eura (Video)

Mini fudbal reprezentacija Bosne i Hercegovine plasirala se u četvrtinu finala Evropskog prvenstva nakon što je večeras sa 2:0 savladala Hrvatsku. Ranije su Zmajevi istim rezultatom porazili i Srbiju. Do

Povratak ponajbolje bosanske košarkašice pred početak kvalifikacija za Eurobasket

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine kompletirana je nakon što su se pripremama za početak kvalifikacija za Eurobasket 2025 priključile igračice koje su proteklog vikenda odradile obaveze u svojim klubovima.

Bosanski zmaj razbio beogradski klub

Real 101-94 C. Zvezda | Konačan rezultat Real se vratio sa zaostatka od 16 poena i savladao Zvezdu sa 101-94 za četvrtu uzastopnu pobjedu u Euroligi. Džanan Musa je ubacio