Lana Pudar osvojila evropsku krunu na 100 metara leptir u novom rekordnom vremenu

Lana Pudar osvojila je titulu evropskog juniorskog prvaka na 100 metara leptir i postavila novi rekord Evropskog juniorskog prvenstva treće večeri finala u Beogradu, Srbija, piše na službenoj stranici LEN (evropsko upravno tijelo za vodene sportove pridruženo FINA-i).

Sedamnaestogodišnja bosanskohercegovačka plivačica završila je za 56,95 sekundi, čime je svladala prethodnu ocjenu od 57,39 sekundi, koja je stajala od 2019. godine.

Martine Damborg iz Danske (58.35) i Šveđanka Emmy Hallkvist (59.50) osvojile su srebro, odnosno bronzu.

U tekstu koji potpisuje Nick Hope, prva tema izvještaja dana je naša Lana a članak je ilustrovan njenom fotografijom.

Previous Konaković prisustvovao otvaranju Konzulata RH u Orašju: Ponovio zahvalnost Hrvatskoj na nesebičnoj podršci
Next Na jugu Bosne Kinezi i Azerbejdžanci podigli impozantan most - visine od preko 100 metara i dužine od skoro jedan kilometar

Bihać: Radovi na sportskoj dvorani “Luke” konačno su završeni

Nova ljepotica sprema je za upotrebu… Rekonstruisani i dograđeni objekt Sportske dvorane Luke, pored kompletno renovirane velike sale, ima još jednu novodograđenu veliku salu za loptačke sportove. Sanirane su postojeće

Ceremonija otvaranja EYOF-a na Koševu: Gradonačelnik Sarajeva najavljuje spektakl

Ministar civilnih poslova Bosne i Hercegovine Adil Osmanović razgovarao je sa gradonačelnikom Sarajeva Abdulahom Skakom o aktivnostima koje se vode na organizaciji predstojećeg Evropskog olimpijskog festivala mladih (EYOF), čiji

Brojne medalje za mlade bosanske karatiste na Evropskom prvenstvu

Evropsko karate prvenstva za kadete, juniore i U21 održava se na Kipru, a predstavnici naše države ostvaruju zapažene rezultate. Nejra Sipović osvojila je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Larnaci,