Bosna preko Izraela izborila finale turnira koji vodi ka Olimpijadi

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine plasirala se u finale pretkvalifikacionog olimpijskog turnira pobjedivši večeras selekciju Izraela – 86:77

Naši košarkaši su bili bolji većim dijelom meča, iako nisu uspijevali održati veću razliku. Luka Garza bio je naš najbolji igrač večeras. Postigao je 22 poena. Istakli su se i ostali.

Jusuf Nurkić postigao je 20. Džanan Musa ubacio je također 20 poena.

Bosanski košarkaši u finalu ovog turnira igraju protiv reprezentacije Poljske, u nedjelju. Pobjednik ide u glavnu rundu kvalifikacija za Olimpijske igre.

Previous Bosanske odbojkašice pobijedile hrvatske i ubilježile drugu pobjedu na Evropskom prvenstvu
Next Marjanović: Ovogodišnje izdanje SFF-a fantastično po svim parametrima

Bosanska dijaspora u Australiji finansijski podržala naše košarkašice

Kao što je i ranije najavljeno, zajednica Bosanaca i Hercegovaca koji žive u Australiji prikupila je iznos neophodan za boravak ženske košarkaške reprezentacije BiH u ovoj dalekoj zemlji, gdje učestvuje

Tešanj: Grade se četiri fiskulturne sale vrijednosti preko 2 mil. maraka, dvije već završene

U Miljanovcima kod Tešnja svečano je otvorena školska fiskulturna sala čiju su izgradnju zajednički finansirali Općina Tešanj, Vlada Zeničko-dobojskog kantona i Razvojni program Ujedinjenih naroda (UNDP). Izgradnja fiskulturne sale u

Pogledajte kako je Pudar otplivala do srebra u ‘najtežoj plivačkoj disciplini’

Lana Pudar otplivala je svoju finalnu utrku na Svjetskom kupu u Budimpešti u disciplini 200m leptir/delfin u vremenu 02:08.19, zauzevši drugo mjesto! -Fenomenalan rezultat u prvom dijelu sezone i još