Amel Tuka se plasirao u finale Evropskog prvenstva

Bosanskohercegovački srednjeprugaš Amel Tuka osvojio je drugo mjesto te izborio direktan plasman u finale na 800 metara na 37. evropskom dvoranskom atletskom prvenstvu u Istanbulu (Turska), koje se završava sutra.

Najbolji bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka je s vremenom 1:47.53 osvojio drugo mjesto u polufinalnoj grupi i ostvario direktan plasman u finalu trku na 800 metara.

Tuka je u kvalifikacijama za polufinale zabilježio najbrže vrijeme – 1:47:22.

Foto/AA

Finalna trka je na programu posljednjeg dana EP-a, sutra, 5. marta, u 18.22 sati.

U finalu osim Tuke još će trčati Belgijanac Crestan Eliott, Britanac Learmonth Guy, Italijani Barontini Simone i Tecuceanu Catalin, Francuz Robert Benjamin, Španac Ben Adrian i Šveđanin Kramer Andreas.

Našem atletičaru ukazala se nova prilika za evropsku medalju – koju još uvijek nema, dok se u dva navrata okitio svjetskom medaljom.

– Bosanskohercegovački bacač kugle Mesud Pezer osvojio je sedmo mjesto u finalu 37. evropskog dvoranskog seniorskog atletskog prvenstva u Istanbulu (Turska), na kojem je naslov dvoranskog evropskog prvaka osvojio Italijan Zane Weir.

Agencije/MiruhBosne

Previous Novi konvoj pomoći iz Bosne od 40 kamiona krenuo prema Turskoj i Siriji
Next Navijači mostarskog Veleža i sarajevskog Željezničara prikupili više hiljada igračaka za djecu Turske i Sirije

U Sarajevu počelo Evropsko Taekwon-Do prvenstvo za seniore i juniore

ITF Evropsko taekwondo prvenstvo, 40. po redu, održava se od 10. do 13. oktobra u Sarajevu.  Borbe najboljih taekwondoista Evrope će biti održane u dvorani “Mirza Delibašić” centra Skenderija, a

Đurić: Kada nosimo dres Bosne i Hercegovine, onda ne postoji ni umor, već samo srce

‘Možemo napraviti velike stvari, ali najprije treba da se odmorimo i da se za mjesec vratimo i izborimo baraž. Bićemo vjerovatno jači za Kolašinca , možda Bešića i Džeku ,

Taekwondo: Zlatna medalja Džejle Makaš na Evropskom kadetskom prvenstvu (Video)

Mlada bosanskohercegovačka taekwondo reprezentativka Džejla Makaš osvojila je zlatnu medalju na Evropskom kadetskom prvenstvu koje se održava u španskom odmaralištu Marine d’or. Reprezentaciju Bosne i Hercegovine na tom takmičenju predstavlja 11 takmičara