Bosanske karatašice osvojile treće mjesto na Prvenstvu Evrope u tradicionalnom karateu

Karate reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je treće mjesto u kumiteu – slobodnim borbama na Prvenstvu Evrope u tradicionalnom karateu – ITKF, koje je održano u Vila do Condeu u Portugalu.

Bosanskohercegovački tim, koji je predvodio selektor Redžep Građan, činile su tri mlade takmičarke – Vedrana Rajević iz KK “Centar” Sarajevo, te Anja Božić i Inela Kovačević iz KK “Vareš” iz Vareša.

Šampionat u Portugalu bio je kulminacija ovogodišnjih aktivnosti evropskog ogranka IKTF-a.

Svjetska organizacija tradicionalnog karatea (ITKF) zalaže se za zaštitu tradiconalnog karatea, kako bi u svim zemljama doprinijela napretku svjetskog sporta i na taj način sudjelovala u sveopćem ljudskom razvoju.

Previous Novinar AA Sejfović nakon povratka iz Palestine: Jedan od najžešćih ratova i mjesto gdje istina umire
Next Održana panel diskusija "Evropska Bosna: Konstante i varijable - od putopisnih stereotipa i fascinacija do političkog izoliranja"

Bosanski odbojkaši u polufinalu Svjetskog prvenstva

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci pobijedili je Kazahstan u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva koje se igra u našem glavnom gradu. Rezultat je bio 3:0 u setovima. Kapiten Sabahudin Delalić

Džumhur protiv Britanca Edmunda za finale ATP turnira u Winston-Salemu

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur plasirao se u polufinale ATP turnira u Winston-Salemu, koji se igra za nagradni fond od 664.825 dolara, piše Fena. Prvi bh. reket nastavio je s dobrim partijama

Nova pobjeda juniora na Eurobasketu: Bosna i Hercegovina bolja od Slovačke

Muška U18 reprezentacija Bosne i Hercegovine zabilježila je drugu pobjedu na Eurobasketu u Slovačkoj. Naši Zmajevi danas su savladali domaću selekciju rezultatom 73:68, u utakmici drugog kola D grupe EP.