Lejla Njemčević pobijedila na UCI C1 utrci u Hrvatskoj

Najbolja bosanska biciklistkinja Lejla Njemčević dominantnom vožnjom upisala je pobjedu na XCO UCI C1 utrci u Hrvatskoj i osvojila novih 60 UCI bodova.

Sa zaostatkom većim od dvije minute drugo mjesto zauzela je Mia Cameron reprezentativka Novog Zelanda, dok je postolje sa trećim mjestom upotpunila Csenge Anna Bokros iz Mađarske.

Lejla Njamčević je preuzela vodstvo od prvog kruga i sigurnom vožnjom povećavala prednost do kraja utrke. Uslove na stazi dodatno je otežala kiša koja je padala nekoliko dana prije utrke i tehničke kamenite dionice učinila izuzetno klizavim.

Naredno takmičenje za našu takmičarku je državno prvenstvo, a to će ujedno biti posljedna priprema pred prvi Svjetski kup ove sezone koji se u novom formatu održava u maju mjesecu u Češkoj.

Svjetska biciklistička federacija objedinila je sve utrke svjetskog kupa u različitim MTB disciplinama a koje se sada održavaju tokom jednog vikenda sa direktnim prenosom na Discovery i Warner Bros platformi, saopćila je MTB reprezentacija Bosne i Hercegovine.

Previous Nova akcija međunarodnih zvaničnika: NES i SBiH u utorak u OHR-u, Murphy zadužen za “Devedesetku”
Next Novalić: FBiH ne treba ugovor MMF-a, zna se kome treba!

Uspjesi Bašića i Džumhura će popularizovati tenis u Bosni i Hercegovini

Bosanskohercegovački teniseri Damir Džumhur i Mirza Bašić nakon sjajnih nastupa na ATP Challenger turnirima zabilježili su najbolje rankinge na ATP listi u svojim karijerama. Pobjedom na turniru u Santo Domingu

Kvalifikacije za EURO 2020: Pobjeda Bosne nad Armenijom

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je večeras (2:1) u prvoj utakmici kvalifikacija za naredno Evropsko prvenstvo 2020. Suparnik Zmajevima na sarajevskoj Grbavici bila je selekcija Armenije. Zmajevi su