Zmajice na Mundobasketu, Jones najbolja igračica turnira u Osaki (Video)

Briljantna  Jonquel Jones danas je nosila Bosnu i Hercegovinu do velike pobjede nad Japanom, selekcijom finalistom s ljetos održanih Olimpijskih igara u Tokiju.

Slavile su Zmajice sa 87:82, a Jones je meč završila sa 36 poena i 23 skoka, što je nevjerovatna statistika.

Dobru partiju je Jones pružila i u porazu BiH od Kanade jučer (64:96), a sada je proglašena za MVP kvalifikacionog turnira u Osaki.

Zmajice su se plasirale na Mundobasket, a Jones je proglašena najboljom igračicom turnira.

Dakle, protiv Japana je upisala 36 poena i 23 skoka, a protiv Kanade je na svom kontu imala 15 poena, 5 skokova i 5 asistencija.

Bosna i Hercegovina će na Mundobasketu igrati krajem septembra u Australiji i takmičit će se sa 11 reprezentacija za titulu prvaka svijeta.

Previous U Novom Pazaru više nezaposlenih nego zaposlenih – Vlast nudi rješenje u vidu 20 novih radnih mjesta godišnje
Next 'Smilelove', domaći brend eko tekstilne proizvodnje - bosanska tradicija i baština utkana u dizajn proizvoda

Fudbaleri susjeda mundijalsku medalju proslavili uz stihove lijepe pjesme. Dalić pobjedu poklonio Ćiri – ‘koji je začeo sve ovo’

Fudbalska selekcija Hrvatske pobijedila je Maroko (2:1) u meču za treće mjesto na Mundijalu koji se održava u Državi Katar. Vatreni su tako dostigli uspjeg generacije ’98 osvojivši bronzu te

Uspjesi Bašića i Džumhura će popularizovati tenis u Bosni i Hercegovini

Bosanskohercegovački teniseri Damir Džumhur i Mirza Bašić nakon sjajnih nastupa na ATP Challenger turnirima zabilježili su najbolje rankinge na ATP listi u svojim karijerama. Pobjedom na turniru u Santo Domingu

U polufinalu Kupa! FK Klis iz Buturović Polja na putu ka Evropi

Ekipa FK Klis iz Buturović Polja kod Konjica koja su se plasirala u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine uz Sarajevo, Borac i Tuzla City definitivno je sportsko iznenađenje, pogotovo što