Mesud Pezer osvojio zlatnu medalju na Evropskom kupu

Odlične vijesti danas nam stižu iz portugalske Leirije, a ponovo je u centru pažnje jedan od naših sjajnih atletičara.

Zeničanin Mesud Pezer sjajni bacač kugle opravdao je ulogu favorita i osvojio zlatnu medalju na 15. evropskom zimskom bacačkom kupu u konkurenciji mlađih seniora (U-23).

Ovaj 20-godišnjak je pobijedio sa dužinom od 19,44 metra koju je bacio u četvrtoj seriji. Ovaj hitac je za osam centimetara duži od svog dosadašnjeg seniorskog ličnog rekorda ostvarenog prošlog mjeseca u Istanbulu. Pezer je inače prošle godine u Leiriji u istoj konkurenciji osvojio srebro, a ove godine je bivši juniorski prvak iz 2013. godine zasjeo na vrh.

Drugi naš takmičar na ovom takmičenju Dejan Mileusnić nastupit će danas poslijepodne u konkurenciji bacanje koplja.

(sportsport.ba)

Previous Zašto propadaju dokazi o snažnom Bosanskom kraljevstvu?
Next Baždarević objavio spisak za Andoru i Austriju: Uz standardne prvotimce na spisku i nova imena

Mirza Nikolajev izborio finale Svjetskog kupa u Oberhofu

Bosanskohercegovački sankaš Mirza Nikolajev osvojio je 12. poziciju u utrci Kupa Nacija u njemačkom Oberhofu, te je na taj način izborio finale Svjetskog kupa među 27 najboljih sankaša. Inače, bosanskohercegovački

Beljo odbranio naslov prvaka Evrope

“Bombarder sa Neretve” Damir Beljo u njemačkom Greifswaldu odbranio je večeras titulu prvaka Evrope u kruzer kategoriji po WBO verziji. Bosanskohercegovački bokser  je savladao domaćeg boksera Maika Kurzweila nakon što

Lana Pudar 4. u finalu Svjetskog kupa – 100m leptir (Video)

Lana Pudar, najbolja plivačica Bosne i Hercegovine nastupila je danas na utrci Svjetskog kupa u Berlinu, disciplina 100 metara leptir. Pudar je pobijedila kvalifikacionu utrku, dok je u finalu zauzela