Aleksandra Samardžić osvojila bronzu na Evropskom U-21 prvenstvu u Mariboru

Bosanskohercegovačka džudistkinja Aleksandra Samardžić osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu za takmičare do 21 godine, koje je održano u Mariboru.

Samardžić je u kategoriji do 70 kg slavila tri pobjede uz jedan poraz. U prvom kolu je bila slobodna, potom je pobijedila Holanđanku De Voogd, a u trećem kolu je poražena od Ruskinje Taimazove koja je na kraju osvojila zlato.

U prvom meču repesaža pobijedila je Ukrajinku Hrjaščevsku, a u borbi za medalju bila je bilja od Holanđanke Jager.

Aleksandri Samardžić, koja je u prošloj godini osvojila titulu najbolje sportistkinje u Bosni i Hercegovini, ovo je deveta evropska medalja koju je osvojila u različitim starosnim kategorijama.

Ostali bh. reprezentativci na ovom takmičenju nisu ostvarili značajnije rezultate.

U pratnji bh. takmičara u Mariboru su bili predsjednik Džudo saveza Bosne i Hercegovine i selektor reprezentacije Branislav Crnogorac te generalni sekretar i trenerica Arijana Jaha

Previous Priča o djedu Mustafi i njegovom šarcu
Next Spomenici Bosne i Hercegovine predstavljeni u 3D tehnologiji

Damir Džumhur pobijedio trećeg igrača svijeta, Švicarca Wawrinku

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur (ATP 77.) pobijedio je u utorak na ATP turniru u Dubaiju drugog nosioca i trećeg igrača svijeta, Švicarca Stanislasa Wawrinku, sa 7:6, 6:3. Nakon pobjeda

Kako su bosanski šahisti prije 28 godina postali vicešampioni na Šahovskoj olimpijadi u Moskvi te klupski prvaci Evrope

Internacionalni majstor u šahu Kemal Osmanović bio je kapiten šahovske reprezentacije Bosne i Hercegovine koja je ostvarila do tada najveći uspjeh bh. sporta osvojivši 1994. godine na Šahovskoj olimpijadi u

Bosanski reprezentativci na Evropskom prvenstvu u kickboxingu dosad osvojili četiri medalje

Na Evropskom prvenstvu u kickboxingu za seniore, koje se od 11. do 20. novembra održava u turskom gradu Antalya, reprezentativci Bosne i Hercegovine su u dosadašnjem toku prvenstva obezbijedili četiri