Zlatne Ruke: Heklane igračke koje oduševljavaju mališane širom Bosne i Hercegovine

Zlatne Ruke: Heklane igračke koje oduševljavaju mališane širom Bosne i Hercegovine

U vremenu kada su djeca sve više okrenuta gledanju televizije i internet igricama na tržištu su se pojavile “Zlatne Ruke”, projekat jedne majke kojoj su inspiracija bila njena djeca, odnosno želja da njihov dan učini ljepšim i zabavnijim.

U razgovoru za poslovni portal Akta.ba Kubra Vildić, kreatorica projekta “Zlatne Ruke” kaže kako je projekat usmjeren na izradu heklanih igračaka koje nastaju amigurumi tehnikom, prilagođene svim uzrastima, te kao takve brzo postale prijatelj svakog djeteta.

Zlatne Ruke: Heklane igračke koje oduševljavaju mališane širom BiH

“Na njima se ne nalazi ništa što bi moglo ugroziti i urušiti zdravlje djetete. To podrazumijeva korištenje najboljeg pamučnog konca i organskog mikrofiber poliestera. Detalji na igračkama se također rade i vezu od konca, ne koriste se što je običaj dugmići, koji mogu biti opasni za djecu jer ih mogu progutati”, kaže Vildić.

Za izradu jedne igračke su potrebna dva dana, dok je za zahtjevnije igračke potrebno i do sedam dana. Pri izradi igračaka najviše pažnje obraća se na detalje. Jer detalji ukrašavaju i čine vrijednim brend “Zlatne Ruke”.

“Pazimo na estetičnost i uskladnost boja koje koristimo. Svjesni smo da će mnogim bebama i djeci naše igračke biti najdraži predmeti, s tim u vezi naše proizvode pokušavamo da učinimo što ljepšim. Radimo mnogo na edukativnim setovima, poput planeta, voća i povrća”, pojasnila je Kubra, dodajući kako joj reakcije kupaca daju snagu i volju da nastave dalje.

Pored toga što su jako mlad brend interes za njihovim proizvodima je veliki, jer je kod roditelja sve veća prisutnost svijesti o zdravoj igrački.

“Zlatne Ruke” se još uvijek nalaze u procesu izgradnje. Radi se na brendiranju, odnosno personaliziranju igračaka, tako da svaka igračka ima svoje ime.

U cijeli projekat su se uključile i žene iz Bosne i Hercegovine.

“Kroz radionice pokušavamo da pronađemo talente koje će biti dio ovog projekta, tako da je poziv za sve zainteresovane žene otvoren”, istaknula je Vildić.

Autorica projekta kaže kako je cilj da “Zlatne Ruke” postanu najveći i najprepoznatljiviji brend prvo na bh. tržištu, zatim u regiji i da u konačnici počnu i izvoz za evropsko tržište.

“Trenutno imamo preko 40 proizvoda i cilj nam je da za svaki proizvod nađemo talenta koji će raditi taj proizvod”, zaključila je Vildić.

Previous Obilježavanje godišnjice zločina nad Bošnjacima u Ahmićima: Širiti istinu i čuvati sjećanje
Next Med, sir i vino iz naše zemlje uskoro na kineskom tržištu

You might also like

Ekonomija/Biznis

Za Željeznice Federacije Bosne i Hercegovine 20,5 miliona KM

Vlada Federacije BiH je na današnjoj sjednici u Mostaru na prijedlog Federalnog ministarstva prometa i komunikacija donijela Odluku o usvajanju Programa utroška sredstava tekućeg transfera „Subvencije javnim preduzećima – Transfer

Ekonomija/Biznis

Operativna dobit ŽFBiH u 2019. godini rekordnih 22.729.510,00 KM

Operativna dobit prije izdataka za kamate, porez na dobit i amortizaciju (EBITDA) JP ŽFBiH d.o.o. Sarajevo u 2019. godini iznosi 22.729.510,00  KM, dok je u 2018. godini iznosila 19.027.649,00 KM.

MADE IN BOSNIA-387

Maline evropske kvalitete “Herbos nature”

Više od 20 godina Nebojša Radović iz Bratunca bavi se uzgojem malina, a danas mu u malinjaku pomoć pružaju supruga i troje djece. Za ovu porodicu maline imaju posebno značenje