Eurobasket: Bosanske košarkašice ubjedljive protiv Šveđanki

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je završila svoju bajku na ovogodišnjem Eurobasketu.

Zmajice su od 12 sati igrale meč protiv Švedske u Valenciji i pobijedile – 82:63.

Naše košarkašice na poluvremenu imale su nestvarnih 24 poena prednosti.

J. Jones ponovo je bila najefikasnija. Ova odlična košarkašica postigla je 34 poena te imala 19 skokova.

Ovom pobjedom, naš nacionalni tim ostvario je plasman na jedan od četiri kvalifikaciona turnira za Svjetsko prvenstvo (učestvuje ukupno 16 ekipa, 12 ide na Mundobasket).

“Ovo je dosad najvažnija utakmica za nas. Očekujem od djevojaka, kao i svih nas u stručnom štabu, da damo maksimum i ostvarimo pobjedu koja bi nam puno značila”, istakao je selektor prije meča u izjavi za zvaničnu stranicu KSBiH.

Čestitamo našim košarkašicama koje su među šest najboljih u Evropi. Uz malo više sreće moglo se dođi i do medalje. Povrede Vrančić i Gajić otežale su posao. Svakako vrijedi istaći fenomenalnu Jones, prvo ime ovog Eurobasketa.

Previous KUD "Željezara" Zenica: Desetljećima čuvari kulturnog nasljeđa Bosne i Hercegovine
Next Razija Mujanović: Mi idemo raditi i stvarati, za naš narod i našu Bosnu i Hercegovinu

Zeničani ponovo u redu čekaju na kupovinu ulaznica za utakmicu nogometnih “Zmajeva”

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine, ako je suditi po današnjem redu navijača koji čekaju za kupnju karte ispred poslovnice “Centrotransa” u Zenici, sutra će imati veliku podršku svojih navijača u

Mancini: Bosna i Hercegovina je sjajna ekipa

Selektor fudbalske reprezentacije Italije Roberto Mancini kazao je danas da je Bosna i Hercegovina ”sjajna ekipa” komentarišući žrijeb kvalifikacija za predstojeći EURO “Na papiru dobili smo dobru grupu, ali

Još dvije medalje za bosanski taekwondo

Tekvandoisti Bosne i Hercegovine osvojili su danas dvije bronzane medalje na EP Milica Vasić i Benjamin Husić osvojili su bronzane medalje na Evropskom taekwondo prvenstvu za kadete! Podsjećamo, Nedžad Husić