Željezničar i Sarajevo derbi završili neriješenim rezultatom

Najveći derbi bosanskohercegovačkog fudbala između FK Željezničar i FK Sarajevo na stadionu Grbavica u Sarajevu u okviru 7. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine završen je neriješenim rezultatom 2:2, javlja AA.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez golova, FK Željezničar je nakon 20 minuta igre protiv FK Sarajevo ostao bez kapitena Edina Cocalića koji je povrijedio ruku i nije mogao nastaviti meč. Kraj prvog poluvremena obilježio je crveni karton koji je dobio Frane Čirjak igrač Sarajeva, zbog čega je njegov klub ostatak utakmice igrao sa igračem manje.

To nije obeshrabrilo igrače Sarajeva pa su u 47. minuti poveli golom iz jedanaesterca koji je izveo Ivan Ikić. Drugi gol za Sarajevo dao je Musa Muhammed u 76. minuti igre.

Prednost Sarajeva smanjio je Dženan Haračić pogotkom za Željezničar u 88. minuti, dok je do izjednačenog rezultata došlo na samom kraju meča, tokom sudijske nadoknade, u 95. minuti kada je igrač Željezničara Samir Bekrić postigao pogodak.

Previous Srbijanci o bosanskom gradiću - ozbiljna poslovna zajednica, „mala Švajcarska”
Next Azra Zornić, jedna od potpisnica pisma upućenog Blinkenu: Tražimo jednaka prava za sve

Davis Cup : Treća pobjeda naših tenisera u Zimbabveu za plasman u drugo kolo

U  dugotrajnom i iscrpljujućem meču u teškim vremenskim uslovima, naši teniseri Mirza Bašić i Tomislav Brkić uspjeli su savladati par iz Zimbabwea Wayne Black/Mark Fynn rezultatom  u setovima 3:1 (6:3,

Trener istanbulskog tima: Utakmica Sarajeva i Galatasarayja pokazuje dobre odnose naroda Bosne i Hercegovine i Turske

Fudbalski klub Sarajevo obilježit će 70. godišnjicu postojanja prijeteljskom utakmicom protiv istanbulskog velikana Galatasaraya, koja će biti odigrana danas na stadionu ”Asim Ferhatović Hase” u 18.30 sati. Pokrovitelj meča je