Bosna i Hercegovina na otvaranju EP savladala Mađarsku

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci pobjedom je otvorila Evropsko prvenstvo u sjedećoj odbojci koje se održava u njemačkom Warendorfu.
elblag_2013_1

Protivnik izabranicima Mirze Hrustemovića bila je selekcija Mađarske, a Delalić i saigrači slavili su sa uvjerljivih 3:0 (25:17, 25:13, 25:18).

Naredni susret višestruki olimpijski, svjetski i evropski prvaci imaju u subotu, kada će odmjeriti snage sa Holanđanima, a posljednji protivnik u grupi B dan kasnije bit će im susjedna selekcija Srbije.

Inače, Bosna i Hercegovina do sada je osam puta bila prva na Evropskom prvenstvu, a u Warendorfu naši reprezentativci ciljaju na devetu titulu prvaka Evrope.

(sportsport.ba/mb)

Previous Je li Gavrilo Princip bio Sirijac?
Next Srđan Šušnica: RS postoji samo zahvaljujući vrlo katastrofalnoj činjenici – činjenici genocida!

Karatistkinja iz Cazina osvajačica Svjetskog kupa

Ajla Mahmutović, sedamnaestogodišnja karatistkinja iz Cazina osvojila je prvo mjesto na takmičenju World Youth Cup koji se ove godine održao u hrvatskom Umagu. Ovo najveće karate prvenstvo okupilo je samo

Dva srebra za Edina Brankovića na takmičenju u Poljskoj

Edin Branković, član Klizačko rolerskog kluba (KRK The One) i reprezentativac Bosne i Hercegovine u brzom klizanju na kratke staze nastupio je na finalnom međunarodnom takmičenju “Ogolnopolskie” u Bialystoku (Poljska)

Dostojno obilježiti 30. godišnjicu bugarskog priznavanja nezavisnosti Bosne i Hercegovine

Zamjenica predsjedavajućeg Vijeća ministara i ministrica vanjskih poslova Bosne i Hercegovine dr Bisera Turković susrela se 15. novembra 2021. godine u Briselu sa ministrom vanjskih poslova Republike Bugarske Svetlanom Stoevim.