Davis Cup: Teniseri Bosne i Hercegovine nadigrali Poljake!

Drugog dana dvoboja teniskih reprezentacija Bosne i Hercegovine i Poljske u okviru prvog kola prve E/A zone naš tim došao je i do treće pobjede te je tako riješeno pitanje pobjednika ovog sraza.

Nakon što su jučer Mirza Bašić i Damir Džumhur u singl mečevima ostvarili pobjede nad svojim suparnicima, danas je u dublu kombinacija Bašić/Brkić ostvarila veliku pobjedu nad favorizovanim poljskim tandemom Kubot/Matkowski – 3:2, nije bilo baš lagano.

Po setovima je to izgledalo – 7:6, 7:6, 3:6, 4:6, 6:3.

Naši momci su nakon dobijena prva dva seta malo popustili u trećem. I u četvrtom setu Poljaci su krenuli odlučno. Naši su bili blizu poravnanja kod 4:5 ali je poljski iskusni dubl iskoristio prednost servisa i osvojio ovaj gem i set. Bilo je 2:2.

U petom setu bosanskohercegovački reprezentativci Mirza Bašić i Tomislav Brkić pokazali su snagu i znanje, bilo je solidnih 6:3. Tako je ovaj meč okončan nakon višesatnog nadmetanja. Pobjeda znači i ukupnu pobjedu protiv Poljske.

Čestitamo našoj reprezentaciji na ovom uspjehu i napretku… Prva sezona u prvoj E/A zoni i odmah pobjeda! U narednom kolu naši teniseri igraju protiv Holandije, vjerovatno ponovo u zeničkoj Areni.

Nastave li naši teniseri s dobrim igrama možemo se nadati i plasmanu među svjetsku tenisku elitu.

Posted by Davis Cup reprezentacija BiH on Saturday, February 4, 2017

(MiruhBosne)

Previous Kušlat - stara utvrda i u njoj džamija već vijekovima izazivaju znatiželju putnika kroz dolinu rijeke Drinjače
Next Sutra godišnjica masakra na Markalama: Sjećanje na ubistvo 68 nevinih Sarajlija

Općina Centar i Grad Sarajevo će snositi troškove kotizacije za KK „Bosna-Royal“ za državno prvenstvo

U utorak je u prostorijama Općine Centar Sarajevo načelnik Ajnadžić održao sastanak sa predsjednikom Košarkaškog kluba „Bosna-Royal“ Almirom Bradićem sa kojim je razgovarao o aktivnostima kluba, ali i finansijskoj pomoći

Beograd: Lana Pudar ostvarila plasman u finale Evropskog prvenstva

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar u srijedu je ostvarila plasman u finale trke u disciplini 100 metara delfin na Evropskom juniorskom prvenstvu koji se održava u Beogradu, u Srbiji, javlja

Sarajevo nadigralo Željezničar za povratak na vrh tabele PL BiH

Utakmica 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu – 143. vječiti bosanski derbi: Sarajevo – Željezničar, pripao je domaćinu. Sarajevo je do pobjede vodio Englez Fanimo koji je