Na današnji dan Bosna pobijedila Italiju pred punim Koševom; prilika za novi trijumf već 15. na Bilinom polju

Na današnji dan Bosna pobijedila Italiju pred punim Koševom; prilika za novi trijumf već 15. na Bilinom polju

Na današnji dan 1996. odigrana je prijateljska utakmica između reprezentacija Bosne i Hercegovine i Italije na stadionu Koševo – pred oko 40.000 gledaoca.

Naša reprezentacija golovima Salihamidžića i Bolića je pobijedila Italiju rezultatom 2:1.

Bosna i Hercegovina – Italija 2:1
Stadion: Koševo – 40.000 gledaoca
Strijelci: Salihamidžić 5., Bolić 43.; Chiesa 10.
Bosna i Hercegovina: Dedić, Konjić (Pintul), Begić, Jašarević, Šabić (Dadić), Glavaš, Halilović (Kapetanović), Salihamidžić, Beširević, Bolić (Brkić), Baljić (Musić). Selektor: Fuad Muzurović

Italija: Toldo (Marchegiani), Carnasciali, Torricelli (Apolloni.), Albertini, P. Maldini, Padalino, Di Matteo (Giunti), D. Baggio (Lentini), Casiraghi (Ravanelli), Zola, Chiesa (Simone 46.). Selektor: Arrigo Sacchi

15. ovog mjeseca Bosna i Hercegovina ponovo dočekuje Italiju. Ovaj put u Zenici u okviru kvalifikacija za naredno Evropsko prvenstvo. Reprezentacija naše zemlje kroz ove kvalifikacije skoro da je izgubila šansu za plasman na EP, međutim tu je prilike preko baraža osiguranog prošle godine u takmičenju Liga nacija.

Meč u Italiji u junu odigali smo solidno, vodili 1:0 i bili bolji tim većim dijelom utakmice, da bi poklekli u posljednjih pola sata kada smo i primila dva gola.

Susreti sa Italijom svakako zaslužuju pažnju. Četiri puta Italija je bila svjetski prvak, samo Brazil ima više naslova.

Poznato je i da glavni igrači naše selekcije Džeko i Pjanić već godinama igraju u italijanskoj ligi.

Previous Katalog orijentalno-islamskih rukopisa vrijedan doprinos bosanskom naslijeđu
Next Na adresu državnog parlamenta stigla prijeteća poruka iz Beograda

You might also like

Ekonomija/Biznis

Pokazati svijetu da i Bosna i Hercegovina ima svoje adute kao i bogatstvo

Slavni bosanski košarkaš Jusuf Nurkić, nakon što je danas u Sarajevu primio priznanje u kategoriji “BH brand ambassador (BH brend ambasador)” na 11. Sarajevo Business Forumu (SBF), poručio je da

SPORT

Bosanski džudo tim osvojio prvo mjesto na Balkanskom prvenstvu

 Judo tim Bosne i Hercegovine osvojio je prvo mjesto na Balkanskom prvenstvu održanom proteklog vikenda u Bugarskoj. Predstavnici Bosne i Hercegovine ostvarili su pobjede nad svim ekipama maksimalnim rezultatom 4:0,

SPORT

Bosanac kojeg svi cijene u Minhenu: Salihamidžić od 2020. ima novu funkciju u Bayernu!

Hasan Salihamidžić unapređen je iz sportskog direktora u Upravni odbor njemačkog prvaka Bayerna. Bivši bosanskohercegovački reprezentativac i nekadašnji igrač minhenskog kluba će zvanično u novi posao krenuti od ljeta 2020.