Objavljen dnevnik 11-godišnje palestinske djevojčice ubijene u izraelskom napadu

Objavljen dnevnik 11-godišnje palestinske djevojčice ubijene u izraelskom napadu

Objavljen je dnevnik 11-godišnje palestinske djevojčice koja je ubijena u napadu izraelskih snaga u Pojasu Gaze, javlja Anadolu.

Dnevnik koji je napisala Sella al-Yazji, koja je ubijena u izraelskom napadu na izbjeglički kamp Al-Meghazi u Gazi, dan prije bombardovanja, objavio je palestinski novinar Nur al-Harezin.

Sella je u svom dnevniku napisala: “Danas je subota, 23. decembar. Probudila sam se jutros u 7.30 sati. Pospremila sam krevet. Ni danas nismo doručkovali. Igrala sam se sa Halom (8), Linom (6) i Husamom (5)”.

Napisala je da su bili sretni i zajedno jeli.

“Za ručak smo pojeli malo peciva i pizzu”, napisala je palestinska djevojčica.

Korisnici društvenih mreža izjavili su da je dnevnik Palestinke Selle “srceparajući” i uporedili su ga s dnevnikom Ane Frank, Jevrejke koja je odvedena u nacistički koncentracioni logor i tamo umrla.

U izraelskim napadima na Pojas Gaze od 7. oktobra ubijeno je 20.915 Palestinaca, saopćilo je u utorak Ministarstvo zdravstva u Gazi.

Izraelski zračni i kopneni napadi na Pojas Gaze nakon prekograničnog napada palestinske grupe Hamas 7. oktobra ostavili su enklavu u ruševinama, s polovinom stambenih jedinica oštećenim ili uništenim, a oko dva miliona stanovnika raseljeno je unutar gusto naseljene teritorije uz nestašicu hrane i čiste vode.

Previous Firma Hdm Bosnia doo iz Srebrenika isplatila radnicima po 1.000 KM nagrade
Next Objavljena ilustrirana slikovnica „Bosanska vila Planinka“

You might also like

NAŠI DANI

Smrt izraelske djevojčice vratila pitanje vojnog “Hannibalovog protokola” na dnevni red

Izraelska svjedokinja rekla je da je tokom Hamasovog napada 7. oktobra na južni Izrael vojska opkolila kuću u kojoj su bili pripadnici palestinske grupe i Izraelci te otvorila vatru na

NAŠI DANI

Skup “Dobrinja je puna ljiljana” povodom 30 godina od početka opsade Sarajeva

Povodom 30. godišnjice početka agresije na Bosnu i Hercegovinu i opsade Sarajeva, u sarajevskom naselju Dobrinja je organiziran skup pod nazivom “Dobrinja je puna ljiljana” na kojem se okupilo nekoliko

HISTORIJA

Pitamo vas: Ko je najveći bosanski vladar?

‘Kao što čovjek svoju djecu i familiju ljubi, tako treba da ljubi i svoju domovinu Bosnu. I zaista treba domovini davati prvenstvo u počasti, jer naše tijelo je šaka zemlje