Sigurna pobjeda Zmajeva u Lihtenštajnu

Reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je u Vaduzu na stadionu Rheinpark selekciju Lihtenštajna rezultatom 2:0 u okviru 7. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Bosna i Hercegovina je tokom svih 90 minuta bila bolji rival i imala apsolutnu kontrolu utakmice i samo je nedostatak sreće i koncentracije u samoj završnici razlog zašto rezultat nije bio ubjedljiviji.

Zmajevi su do prednosti došli u 14’ golom Amara Rahmanovića, kome je prethodio odličan pas Miralema Pjanića kroz odbranu Lihtenštajna i “minijatura” Edina Džeke u šesnaestercu. Lopta je nakon Džekinog izblokiranog šuta došla do Rahmanovića, koji postiže prvi gol na utakmici. Šest minuta kasnije, iz VAR sobe je poništen gol Miroslava Stevanovića zbog ofsajda, ali se njegovo ime našlo na listi strijelaca u 41’ minutu. Ermedin Demirović je sjajno uočio samog Stevanovića na drugoj stativi, te je brzonogom napadaču ostao “lakši dio posla” da pogodi mrežu.

Zmajevi su i u nastavku bili bolji protivnik i stvarali šanse, te u jednom momentu usporili ritam, kako bi sačuvali energiju za utakmicu protiv Portugala koja je na programu u ponedjeljak.

U ostalim mečevima u našoj grupi Portugal je pobijedio Slovačku sa 3:2, a Island i Luksemburg su igrali neriješeno 1:1. Nakon sedam odigranih kola Portugal je prvi sa maksimalnim 21 bodom, a dalje slijede Slovačka sa 13, Luksemburg 11, Bosna i Hercegovina 9, Island 7 i Lihtenštajn bez bodova.

-Naredni meč Bosne i Hercegovine na programu je za tri dana, u Zenici, a protivnik je Portugal.

U-21 reprezentativci Bosne i Hercegovine poraženi su večeras na „Grbavici“ 1:2 od Francuske u svom trećem meču okviru kvalifikacija za EURO 2025.

Golovi: 1:0 Admir Bristrić (28′), 1:1 Rayan Cherki (32’), 1:2 Kalimuendo (90’+2’).

Previous Dobar rod, dobar komšiluk - u ovom bosanskom selu jedni drugima pripomažu u radu u polju
Next VIDEO Palestinski otpor | Granice istoka

Paraglajding: Sve više stranaca dolazi u Bosnu i Hercegovinu da leti

Aleksandar Santrač (48), jedan od pionira paraglajdinga u Bosni i Hercegovini i na prostoru bivše Jugoslavije, koji je nedavno s kolegom Mirvadom Zenunijem predstavljao BiH na Evropskom prvenstvu održanom

RIJEČ

Snijeg u Sarajevu – kad su se i komunistički ateisti zahvalili Bogu

Ili je to globalno zagrijavanje ili đavolski hir zime, ali Olimpijske igre u Pekingu počet će ovog vikenda bez snijega, piše sporttechie, osvrćući se na ZOI bez snijega i vještački

Lana Pudar u finalu Evropskog prvenstva u disciplini 100m delfin

Lana Pudar je u finalu seniorskog Evropskog prvenstva u Rimu u disciplini 100m delfin!! Sa otplivanim vremenom 58.06 zauzela je drugo mjesto u svojoj grupi, što je ukupno četvrto vrijeme