Velež slavi 100 godina: Kodro, Kajtaz i Halilhodžić emotivno o jubileju

Fudbalski klub Velež proslavio je 100 godina postojanja.

Proslava je počela vatrometom i bakljadom, koja je učinila da nekoliko minuta nebo iznad Mostara bude crveno. Osnivačka skupština Radničkog sportskog društva ”Velež” Mostar održana je 26. juna 1922. godine.

Kroz stoljeće postojanja, klub je stekao armiju navijača ne samo u Hercegovini, već i širom regije.

Najuspješniji period Velež je imao sedamdesetih i osamdesetih godina prošlog vijeka, kada je u dva navrata osvajao Kup Jugoslavije, uz plasman u četvrtfinale Kupa UEFA.

Prvi trofej u Bosni i Hercegovini Velež je osvojio prošlog mjeseca, kada je u finalu nacionalnog Kupa pobijedio Sarajevo i drugu sezonu zaredom izborio plasman u Evropu.

Dan kada je Velež i zvanično postao stogodišnjak – bio je prilika da se u Mostaru okupe najveće legende kluba.

Meho Kodro, Sead Kajtaz i Vahid Halilhodžić emotivno su govorili o jubileju i o tome šta za svakog od njih znači Velež.

(Al Jazeera Balkans/MiruhBosne)

Previous Treća medalja za Bosnu i Hercegovinu na Mediteranskim igrama Oran 2022
Next U Fojnici otvoren obnovljeni i modernizovani objekt Banje Reumal

Pjanić: Najbolji fudbaler Juventusa i prvi izvođač slobodnih udaraca u posljednjih 5 sezona (Video)

Fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine i igrač Juventusa nastavlja oduševljavati fudbalske zaljubljenike. U srijedu navečer iznova je pokazao svoj neosporni kvalitet. U kup utakmici protiv Milana Miralem Pjanić je još

Pobjeda u Armeniji: Košarkaši Bosne i Hercegovine izborili kvalifikacije za SP!

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine zabilježila je veliku pobjedu na gostovanju u Armeniji, bilo je 66:83, te smo tako obezbijedili plasman u kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo. Nakon što smo odbranili

Bosanski div: Nurkić ponovo oduševio

Jusuf Nurkić opet u elementu. Sinoć je odigrao odličnu utakmicu protiv Boston Celticsa, a iako njegov tim nije uspio ostvariti pobjedu, naš centar može biti zadovoljan učinkom. Za 20 minuta