VODEĆI U GRUPI: Košarkaši Bosne i Hercegovine pobijedili Armence – 98:85 (Video)

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u sjajnom ambijentu u Skenderiji savladala selekciju Armenije u 3. kolu pretkvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Izabranici Duška Vujoševića slavili su rezultatom 98:85.

Sjajno smo otvorili utakmicu poenima Muse i Vrabca poveli sa 8:2. Prednost od šest razlike smo držali veći dio prve četvrtine, ali Armenci su u posljednje dvije minute napravili seriju 10:4 i prvi period je okončan rezultatom 23:23.

Početkom druge četvrtine razigrao se Ismet Sejfić, koji je sa sedam vezanih poena našu selekciju odveo na +7. Nakon toga sjajna igra u odbrani doprinjela je da naša selekcija na krilim Vrabca i Renfroa ode na dvcifrenu prednost. Aremnci se sa dvije trojke brzo vraćaju u meč, ali Tomić podiže na +10. U posljednjem napadu u prvom poluvremenu, gosti pogađaju sa zvukom sirene za 52:44, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme otvaramo sjanim zakucavanjem Markusa Lončara. Nakon toga većina četvrtine se igralo koš za koš. Armenci pred kraj trećeg perioda serijom 5:0 dolaze na -6, no Hasandić uzvraća trojkom. Nakon treće četvrtine rezultat je glasio 73:60.

Armenci su u jednom trenutku u četvrtoj četvrtini spustili na -5, ali su naši momci bili pribrani te su se istakli u fazi napada i na kraju ubilježili uvjerljivu pobjedu.

Najbolji strijelac u našoj selekciji bio je Džanan Musa sa 28 postignutih poena. Sjajnu partiju pružio je i Almir Hasandić sa 14 postignutih poena, dok su Adin Vrabac i Edin Atić postigli po 12 poena.

Sa druge strane, Ryan Boatright postigao je 30 poena, a dvocifreni su bili još Fischer sa 11 i Chrabascz sa 10 postignutih poena.

(sportske.ba/MiruhBosne)

Previous Larisa Cerić zauzima 2. mjesto na Svjetskoj judo ranking listi
Next Prirodna kozmetika, bazirana na hercegovačkom smilju, postala prepoznatljiva na brojnim tržištima

Gojak sretan zbog poziva u reprezentaciju: Ako dobijem šansu ostaviću srce na terenu

Današnjim okupljanjem „A“ reprezentacije Bosne i Hercegovine u Beču, zvanično počinju pripreme za utakmicu UEFA Lige nacija protiv selekcije Austrije, u četvrtak, 15. novembra, te tri dana kasnije i

Musa oduševio novinare i NBA skauta: On će biti među prvih pet pikova na draftu

Džanan Musa naprosto je oduševio igrajući za selekciju Evrope u svojevrsnom All Star meču protiv selekcije igrača iz SAD-a, a on je nosio svoju ekipu do prve pobjede u historiji i

Selektor Irfan Smajlagić u rukometnoj Kući slavnih!

U sklopu obilježavanja 30 godina postojanja EHF-a, sinoć su u Beču objavljena imena rukometnih velikana koji su primljeni u Kuću slavnih, a među njima je i selektor našeg nacionalnog tima!