KAKAV DAN ZA BOSANSKI TENIS: Bašić izborio polufinale sa Džumhurom

Mirza Bašić plasirao se u polufinale turnira u Moskvi nakon velikog preokreta u četvrtfinalu nad Danilom Medvedevom i pobjede rezultatom 3:6, 6:4: 6:1

Tako ćemo u polufinalu ovog turnira gledati bosanskohercegovački okršaj između Mirze Bašića i Damira Džumhura.

Medvedev je fantastično otvorio meč, rano napravio brejk i poveo sa 3:0. Kako je set odmicao, tako je Bašić igrao bolje, uspio doći do jedne brejk lopte, ali je nije iskoristio, pa je Rus uspio održati prednost jednog brejka do kraja seta i dobiti ga sa 6:3.

Medvedev je bolje otvorio i drugi set te nakon velike borbe oduzeo servis bh. teniseru u trećem gemu i potvrdio brejk za vodstvo od 3:1. Ipak, u osmom gemu Mirza vraća brejk, a onda osvaja i naredna dva gema, a sa njima i drugi set rezultatom 6:4.

U trećem setu dolazi do potpunog raspada u igri Medvedeva, koji Bašić koristi, pravi brejk u četvrtom gemu, a onda do kraja meča oduzima Rusu još jednom servis, dobija treći set sa 6:1 i ostvaruje plasman u polufinale ovog prestižnog ATP turnira.

(Oslobođenje/MiruhBosne)

Previous Damir Džumhur u polufinalu ATP turnira u Moskvi!
Next Pozitivne priče iz Ilijaša: Proizvodnja bačvi od nehrđajućeg čelika

Lejla Tanović pobijedila na UCI C2 utrci u Beogradu

Desetostruka državna prvakinja Lejla Tanović pobjednica je UCI C2 utrke u Beogradu. Nakon što je prošle sedmice odbranila Balkanasku titulu, četvrti put zaredom, Tanović je upisala još jednu pobjedu na

Grubost i psovka majke se ne oprašta: Džeko kapitenski stao u odbranu Bešića

U medijima u Bosni i Hercegovini, ali i regionu je danas glavna vijest reakcija Edina Džeke, kapitena nogometne selekcije BiH koju je imao nakon što je nogometaš Austrije Aleksandar Dragović

Sve je spremno za Cliff Diving spektakl u Mostaru

Stari most će danas biti pozornica finala petog takmičenja Red Bull Cliff Diving Svjetskog prvenstva 2023. Stigao je trenutak koji se u gradu na Neretvi s nestrpljenjem iščekivao. Najbolji svjetski