Liga nacija: Bosna nadjačala Austriju!

Reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je večeras selekciju Austrije rezultatom 1:0.

Pred punim tribinama stadiona “Bilino polje“ u Zenici izabranici selektora Roberta Prosinečkog odigrali su tešku utakmicu protiv iskusne ekipe Austrije.

Niti jedna ekipa u prvom poluvremenu nije imala izrazite prilike za postizanje gola, a domaća selekcija Bosne i Hercegovine na početku drugog poluvremena imala je dvije dobre prilike koje nisu uspjeli realizirati Edin Džeko i Haris Duljević.

Bosanskohercegovački nacionalni tim u vodstvo je došao u 78. minuti meča. Odličnu asistenciju Elvisa Sarića u gol odluke pretvorio je kapiten tima Edin Džeko.

Kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko ima 53 postignuta gola u 95 nastupa za reprezentaciju – čime drži rekorde po broju postignutih golova i nastupa za državnu selekciju.

Bosna i Hercegovina je trenutno lider Grupe 3 u B diviziji UEFA-ine Lige nacije, a naredni meč igra na domaćem terenu 15. oktobra protiv Sjeverne Irske. Mjesec kasnije će “zmajevi“ igrati posljednji meč na gostovanju u Austriji.

Sažetak meča na linku ispod…

Bosnia-Herzegovina vs Austria

Previous Muzej soli u Tuzli: Od neolita do današnjih dana
Next Zemljo tisućljetna... Bilino polje stotinama godina svjedoči ponosu bosanskom

Pobjednički poeni Teletovića najbolji potez prethodne NBA noći (Video)

Koševima Mirze Teletovića, Phoenix je savladao Chicago! Phoenix Sunsi sinoć su na gostovanju rezultatom 103:101 pobijedili Chicago Bullse, a junak devete pobjede Phoenixa u sezoni bio je kapiten naše košarkaške

Amel Tuka: Svojoj državi želim donijeti još jednu medalju

Amel Tuka, najbolji bosanskohercegovački atletičar, izjavio je da je spreman za predstojeće Evropsko dvoransko prvenstvo u Glazgovu (Škotska). “Imao sam dobre trke, zadovoljan sam rezultatima. Osvajao sam prva mjesta

Bivši reprezentativac Vedin Musić: Utakmice iz prošlih kvalifikacija za SP trebaju biti primjer kako da odigramo i u ovim

Vedin Musić ostao je upamćen kao jedan od najborbenijih igrača u fudbalskoj reprezentaciji Bosne i Hercegovine. Ljevonogi fudbaler koji je u karijeri igrao za Slobodu, Istanbulspor, Como, Modenu, Torino, Padovu,