Pezer i Tuka 6. na Evropskom prvenstvu

Bosanski atletičari Amel Tuka (800m) i bacač kugle Mesud Pezer na Evropskom atletskom dvoranskom prvenstvu izborili su finale u svojim disciplinama.

Na prvenstvu koje se održava u Glasgowu oba pomenuta atletičara završili su kao šesti u ukupnom poretku.

Rezultati koji su svakako vrijedni pažnje, mada Pezer i Tuka posjeduju potencijal i za veće domete – naša javnost od njih očekuje medalje na ovakvim takmičenjima.

U svakom slučaju dostojno su predstavili našu državu.

(MiruhBosne)
Previous SAD: U Chicagu svečano obilježen Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine
Next Ko je Bosanac koji kupuje kamenolome u Sloveniji pitaju se tamošnji mediji

Amel Tuka u finalu na 800 metara EP-a u Istanbulu osvojio 4. mjesto

Najbolji bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka osvojio je 4. mjesto u finalu trke na 800 metara na 37. Evropskom dvoranskom prvenstvu za seniore, koje večeras završava u Istanbulu (Turska). Tuka je

Džanan Musa: Disali smo jedan za drugog, saigrače volim kao braću

Kapiten kadetske košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine i MVP Eurobasketa koji je osvojila naša zemlja Džanan Musa, u razgovoru za portal Klix.ba je otkrio svoje utiske nakon velikog, historijskog uspjeha

Kako su bosanski šahisti prije 28 godina postali vicešampioni na Šahovskoj olimpijadi u Moskvi te klupski prvaci Evrope

Internacionalni majstor u šahu Kemal Osmanović bio je kapiten šahovske reprezentacije Bosne i Hercegovine koja je ostvarila do tada najveći uspjeh bh. sporta osvojivši 1994. godine na Šahovskoj olimpijadi u