Farik Muhić, svjetski prvak u powerliftingu (Video)

Farik Muhić je nedavno osvojio prvo mjesto na Svjetskom prvenstvu u powerliftingu, koje je održano u Slovačkoj.

Faik se takmičio u tri discipline – čučanj, bench i deadlift. Ovaj Varešak bio je i prije dvije godine prvi na svijetu, ali u jednoj disciplini.

Na prvenstvu u Slovačkoj učestvovalo je 1300 takmičara iz 30 zemalja.

890 iznosio je njegov total.

Faik je ponosan što na velikim takmičenjima osvaja medelje za Bosnu i Hercegovinu, a za narednu godinu najavljuje učestvovanje na prestižnim takmičenjima u Rusiji.

Previous Lamija Balić osvojila bronzanu medalju na naučnoj olimpijadi projekata u Brazilu
Next Komšić: Rekao sam Macronu da je unio uznemirenost u Bosni i Hercegovini (Video)

Željezničar i Sarajevo na Grbavici remizirali 2:2

Željezničar i Sarajevo su večeras na stadionu Grbavica u 116. ligaškom sarajevskom derbiju igrali neriješeno 2:2, javlja Anadolu Agency (AA). Sarajevo je povelo u 15. minuti, a strijelac je

Ponovo veliki uspjeh za bosanske karatiste – Bostandžić prvi, Krešić drugi na turniru u Atini

U finalnom meču na Karate 1 Serije A u Atini, Anes Bostandžić zauzeo je prvo mjesto dok je reprezentativni kolega Sandro Krešić zauzeo drugo mjesto kategoriji borbe seniori + 84 kg.

Rusi su pokazali nepoštovanje s onim gafom u vezi himne, to nas je dodatno motivisalo

Odavno se nije desilo da neki sportista tako brzo, praktično preko noći, postane novi ljubimac Bosanaca i Hercegovaca. Tačnije – sportistkinja. Djevojci pod imenom Jonquel Jones to je pošlo za rukom. Naturalizovana