Mediteranske igre: Lana Pudar zlatna i na 100 metara

Mlada bosanska plivačica Lana Pudar pobijedila je u plivačkoj disciplini 100 metara leptir na Mediteranskim igrama u alžirskom gradu Oran.

Lana je ostvarila vrijeme – 57.55.

Za Lanu Pudar i za Bosnu i Hercegovinu druga je to zlatna medalja na aktuelnim Mediteranskim igrama. Ranije je naša plivačica isplivala do pobjede i na 200 metara leptir.

Pudar se takmičila i na 50 metara, zauzevši 5. mjesto u finalu.

Bosna i Hercegovina će Mediteranske igre Oran 22, koje se završavaju sutra, završiti s dva zlata te šest bronzi – po broju medalja to je 15. mjesto od ukupno 24. reprezentacije. Pored Laninih najsjajnijih odličja, medalje za našu selekciju su osvojili džudisti i karatisti.

Najviše medalja osvojila je Italija.

Previous Vlada FBiH u četvrtak donosi program pomoći: Po 100 KM penzionerima, pripadnicima boračkih populacija, civilnim žrtvama rata...
Next Infarkt završnica u Skenderiji: Zmajevi trojkom Muse uz zvuk sirene savladali Bugarsku!

NAŠI LJUDI

Edin Terzić novi trener Borussije iz Dortmunda

Borussia Dortmund, njemački fudbalski velikan predstavio je novog trenera svog prvog tima. Njegovo ime je Edin Terzić. Mladi trener bosanskog porijekla malo je poznat široj javnosti. Rođen je u Njemačkoj

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je nakon dramatične završncice u Skenderiji uspjela da savlada Bugarsku rezultatom 76:73, te tako okonča prvu fazu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Heroj BiH je bio

Sejfo Šehović je apsolutno najjači takmičar u svojoj kategoriji: osvojio tri zlata na SP-u u powerliftingu

Naš takmičar osvojio svjetsku titulu u Moskvi, u deadliftu do 72 kg, podigavši 230 kg, bio apsolutno najjači, te trijumfovao u pus fulu. Višestruki svjetski, evropski i balkanski prvak u