Brazilski Jiu-Jitsu – četiri medalje za bosanske borce s takmičenja u Brazilu

Nevjerovatan dan za brazilski Jiu-Jitsu u Bosni i Hercegovini!

-Naši borci Belmir Ahmespahic i Mahir Zuka su danas ispisali historiju na tatamiju i donijeli mnogo radosti našem Brotherhoodu! – obavijestili su iz BJJ Brotherhood Sarajevo.

Belmir Ahmespahic je osvojio zlato u kategoriji ADULT/MALE/PURPLE/SUPER HEAVY nakon fascinantnog pohoda koji je uključivao čak tri pobjede! U dvije od tih borbi, njegovi protivnici su predali, dok je u finalu odnio pobjedu na bodove.

Pored toga, u Absolute kategoriji imao je dvije pobjede i uzeo bronzanu medalju!

Mahir Zuka je također briljirao, ostvarivši dvije borbe u kojima je pokazao izvanrednu tehniku. U prvoj borbi je pobijedio predajom protivnika, dok je u finalu, nažalost, izgubio na bodove.

Hvala svima na podršci i zajedno ćemo nastaviti ostvarivati velike ciljeve i pisati nove stranice u historiji našeg kluba.

Čestitke Belmiru i Mahiru na ovim izvanrednim uspjesima!

Prije takmičenja Brasileiro Jiu-Jitsu Campeonato NO, prošle sedmice, Mahir Zuka je osvojio srebrenu medalju na Sul-Americano takmičenju.

-Vratiti se sa 4 medalje iz zemlje koja je kolijevka ovog sporta je historijski podvig koji će se pamtiti zauvijek!, ističu iz BJJ Brotherhood.

Previous Kosovski ministar: 6 ranjenih terorista nalazi se na liječenju u novopazarskoj bolnici
Next Morbidno: Isječenu košarkašku loptu bacili ispred kuće Edina Salaharevića, svirepo ubijenog najboljeg mladog košarkaša bivše države

Odbojkaši Bosne i Hercegovine s maksimalnim učinkom okončali grupnu fazu Svjetskog prvenstva

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci u trećem kolu Svjetskog prvenstva koje se odražava u Sarajevu jutros je pobijedila selekciju Japana sa 3:0 (25:8, 25:14, 25:15). Odbojkaši Bosne i

Bosanski košarkaši nakon pobjede nad evropskim prvacima: Na ovom Eurobasketu možemo sve!

Bosna i Hercegovina je napravila veliki korak ka plasmanu u nokaut fazu FIBA EuroBasketa 2022. iznenađujućim pobjedom od 97-93 nad aktuelnim šampionom Slovenijom. Igrač utakmice Džanan Musa je bio glavna

Džanan Musa: BiH je jedna veličanstvena zemlja

Najbolji kadet Evrope, Džanan Musa, za nekoliko dana napunit će 17 godina, a iza sebe već ima zapažene nastupe u ABA ligi i najprestižnijem košarkaškom takmičenju Starog kontinenta – Euroligi.