Milošević nakon trećeg uzastopnog poraza: ‘Zadovoljan sam onim što smo prikazali’

Selektor Bosne i Hercegovine Savo Milošević bio je vidno zadovoljniji večerašnjom utakmicom nego prije nekoliko dana, uprkos porazu od Slovačke (1:2), prenosi stranica Fudbalskog Saveza Bosne i Hercegovine.

„Žao mi je momaka, jer je rezultat na kraju utakmice izostao u odnosu na ono što smo prikazali, ali je osjećaj definitivno drugačiji nego prije nekoliko dana uprkos porazu. Zadovoljan sam onim što smo prikazali. Taktički je svaki pojedinac ispoštovao ono što smo se dogovorili od prvog do posljednjeg minuta, pa čak i više od toga. Sa igračem manje uložili su dodatni napor. Bašić je na debiju trčao 90 minuta u visokom ritmu protiv ozbiljnog protivnika, tako da smo dobili još jednog igrača za buduće utakmice. Bilo je još pozitivnih stvari i još neki igrači su me prijatno iznenadili. Sada imam jasnu sliku o timu na koji računam za baraž utakmice. Teren je jedino mjerilo. Igrali smo večeras bez velikog broj igrača, ali se to većim dijelom susreta nije osjetilo. Ono što je veoma važno je da su ovi momci vidjeli da mogu. I kada smo ostalo na terenu sa 10 igrača, vidjela se ta njihova želja i vjera u vlastite mogućnosti.„

Gojko Cimirot je večeras sa kapitenskom trakom oko ruke predvodio svoj tim.

„Velika je čast predstavljati zemlju, a pogotovo biti kapiten reprezentacije. Dali smo svoj maksimum večeras, odgovorili zahtjevima selektora, ali nas je crveni karton poremetio. Borili smo se i sa 10 igrača, primili gol iz kornera… I pored poraza, mislim da možemo biti zadovoljni. Iza nas su loše kvalifikacije, ali srećom imamo baraž i priliku da to ispravimo. Imamo kvalitetan tim i ako se budemo borili kao večeras i ginuli jedan za drugoga, možemo doći do cilja u martu.“

Haris Hajradinović je večeras dobio priliku od prve minute i „asistirao“ Hrošovskom kod autogola.

“Prvo poluvrijeme smo dosta dobro odigrali, ali nismo uspjeli stvoriti ozbiljnije šanse. U drugom smo izašli nešto ofanzivnije i postigli gol. Nažalost, primili smo dva jeftina gola. Nemam se kome šta zamjeriti. Imali smo veliku želju, ginuli na terenu. Sigurno da u baražu nismo bez šansi. Nedostajalo nam je dosta igrača koji donose kvalitet i sa njima, ako svi budemo zdravi, možemo izboriti plasman na Evropsko prvenstvo.

Kapiten mlade reprezentacije Ivan Bašić, večeras je upisao svoj seniorski debi.

„Igrali smo bolje nego protiv Luksemburga, ali je crveni karton prelomio utakmicu. Dobro smo krenuli u  drugom poluvremenu, ali smo brzo nakon vodstva primili gol, pa dobili crveni karton i teško se vratiti iz te situacije. Spremamo se za baraž, gdje sigurno imamo svoje šanse. Ponosan sam na svoj debi i nadam se da ću i u budućnosti dobijati šansu.”

Previous Al-Qassam prikazao scene borbi - pogođeni izraelski tenkovi u Gazi
Next Kina: Izrael bi trebao zaustaviti kolektivno kažnjavanje naroda Gaze

Ena je rođena u Americi, a poziv u bosansku reprezentaciju za nju je bio ostvarenje snova. Sada je potpisala za SFK 2000 Sarajevo

SFK 2000 Sarajevo dobilo je novo pojačanje i to možda i ne bi bilo toliko zanimljivo da nije riječ o dvadesetčetverogodišnjoj Eni Šabanagić koja zahvaljujući Samiri Hurem, terenerici i selektorici ženske reprezentacije BiH, slijedi

Košarka: Pobjeda Bosne u Bugarskoj

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je i drugu pobjedu u prvom krugu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Nakon pobjede nad Češkom, naši košarkaši večeras su u gostima nadigrali Bugarsku –

Pezer izborio plasman u sutrašnje finale u bacanju kugle na EP-u u Istanbulu

U periodu od 2. do 5. marta u Istanbulu se održava Evropsko atletsko prvenstvo. Na današnjem programu su bile polufinalne kvalifikacije u disciplini bacanje kugle u kojima je nastupao predstavnik