Poraz Zmajeva od Poljske u finalu pretkvalifikacija za OI

U finalnom meču pretkvalifikacija za Olimpijske igre u Parizu reprezentacija Bosne i Hercegovine je doživjela poraz od Poljske reultatom 72:76.

Početak utakmice je prošao u dosta izjednačenom ritmu, obje reprezentacije su se smjenjivali u vodstvu, a nakon skoro četiri minute igre poenima Garze sa slobodnih bacanja, Zamjevi su vodili sa 9:7. Ipak sa dva brza kontra napada, domaći su došli do preokreta i vodstva od 9:11 i to je bio znak selektoru Bećiragiću da pozove minut odmora.

Zmajevi su sjajno reagovali nakon minute odmora, gdje su napravili seriju od 8:2 i vratili vodstvo na svoju stranu od 17:13. Do kraja četvrtine su uspjeli stići našu prednost i na mini pauzu se odlazi pri rezultatu 23:23.

Ni u drugoj četvrtini nije bilo promjene u sistemu igranja pa je BiH nakon četiri minute igre imala prednost od 30:27. Uspjela je Poljska doći do preokreta i povesti sa 32:35, na nešto manje od tri minute igre Zmajevi su poenima Nurkića smanjili rezulat na 39:40, te je selektor Poljske morao zvati minut odmora, istim rezultatom se otišlo i na poluvrijeme.

Poenima Atića i Lazića naši Zmajevi sjajno otvaraju drugo poluvrijeme i sredinom treće četvrtine imali smo prednost 48:46. Do kraja četvrtine viđena je veoma loša košarka obje ekipe, sa veoma malo poena i lijepih akcije, a rezultat je glasio 54:54.

Zmajevi su nakon četiri minute imali prednost od 62:58, pa je selektor Poljske Miličić morao pozvati minut odmora. Poljaci su trojkom Balecowrskog na nešto više od četiri minute do kraja izjednačili na 64:64, a selektor Bećiragić je pozvao minut odmora.

Trojkom Atića Zmajevi su vratili prednost od 67:66, a do kraja utakmice je bilo tri minute igre. Poljska je imala prenost od 68:70, ali je Lazić pogodio trojku i doveo našu reprezentaciju u vodstvo od 71:70, na minut i trideset do kraja.

Na 40 sekundi do kraj susreta Nurkić je napravio prekršaj pri rezultatu 71:71, te su reprezentativci Poljske imali dva bacanja, a Pluta je pogodio oba bacanja za prednost od 71:73. Zmajevi su pokušali poentirati preko Nurkića, ali je naš centar promašio, a zatim i napravio svoj peti faul, Ponitka je otišao na liniju slobodnih bacanja, od kojih je pogodio jedno za 71:74.

Na kraju susreta rezultat je glasio 72:76, te se reprezentacija Poljske plasirala u kvalifiakcije za Olimpijske igre.

Bosna i Hercegovina – Poljska 72:76 (23:23, 16:17, 15:14, 18:22)

Bosna i Hercegovina: Nurkić 11, Alibegović 8, Zahiragić, Atić 15, Halilović, Gegić 4, Musa 10, Lazić 16, Vrabac, Delalić, Kamenjaš, Garza 8.

Poljska: Pluta 8, Zyskowski 6, Balcerowski 14, Sokolowski 16, Miličić, Ponitka 10, Witlinski, Michalak 2, Zolnierewicz, Garbacz 3, Groselle 5, Niziol.

KS BiH

Previous Trebinjci iz dijaspore investiraju u rodni grad, priliku vide u turizmu
Next Predsjedništvo BiH: Bećirović i Komšić otputovali u posjetu Ukrajini

Bajević: Ponosan sam i veliko mi je zadovoljstvo što ću imati priliku da reprezentaciju odvedem na EURO

Na press konferenciji održanoj danas u „Kući fudbala“ u Sarajevu bosanskohercegovačkoj javnosti zvanično su se predstavili novi selektor „A“ reprezentacije BiH Dušan Bajević i njegovi saradnici. Veliki broj predstavnika medija

Džumhur: Motivira me da se oporavim to što igram protiv Nadala

Maestralnom pobjedom nad Australijancem Johnom Millmanom najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur uspio se plasirati u treće kolo Australian Opena, prenose bh. mediji. “Još jedan izuzetno težak meč, fizički i mentalno,

Bosna i Hercegovina večeras igra prijateljski meč sa Španijom

Službena press konferencija reprezentacije Bosne i Hercegovine uoči prijateljske utakmice sa Španijom održana je sinoć na stadionu Gran Canaria u Las Palmasu. Na konferenciji su govorili selektor Robert Prosinečki