Reprezentacija BiH u finalu Evropskog prvenstva u ragbiju 7

Ragbi reprezentacija Bosne i Hercegovine u popularnoj olimpijskoj sedmici igrat će u finalu Evropskog prvenstva, grupa C, sa selekcijom Irske.

U polufinalu je Bosna i Hercegovina savladala selekciju Srbije 24:10, a Irska je pobijedila Turske 41:0.

Finalna utakmica turnira Evropskog prvenstva u ragbiju 7, koje se igra u Zenici, počinje danas u 17 sati, a prije toga će se u borbi za treće mjesto sastati reprezentacije Turske i Srbije.

Ovogodišnje prvenstvo predstavlja istovremeno i kvalifikacijski turnir za Olimpijske igre u Brazilu 2016. godine, a četiri najbolje ekipe plasirati će se na naredni kvalifikacijski turnir koji će biti održan u Zagrebu.

(Faktor.ba/mb)

Previous Sarajevski ćevapi uskoro u Ankari
Next Nakon posjete Sarajevu: Papa se zahvalio na toploj dobrodošlici

Džanan Musa: Disali smo jedan za drugog, saigrače volim kao braću

Kapiten kadetske košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine i MVP Eurobasketa koji je osvojila naša zemlja Džanan Musa, u razgovoru za portal Klix.ba je otkrio svoje utiske nakon velikog, historijskog uspjeha

Žuč: Pri kraju radovi na izgradnji sportskog strelišta na otvorenom

Prvo i jedino sportsko strelište na otvorenom koje je izgrađeno u poslijeratnom periodu u Sarajevu, nalazi se u općini Novi Grad, na brdu Žuč, mjestu odbrane Sarajeva i Bosne i

Avdić na SP-u isplivala novi državni rekord Bosne i Hercegovine te zauzela 10. mjesto

Bosanskohercegovačka plivačica Iman Avdić postavila je na Svjetskom juniorskom prvenstvu koje se održava u Izraelu novi državni juniorski i seniorski rekord Bosne i Hercegovine, saopšteno je iz Plivačkog kluba Sport