Roland Garros: Bosanski teniser u četvrtfinalu igre parova

Tomislav Brkić nastavlja pisati historiju bosanskohercegovačkog tenisa. Naš teniser je ušao u četvrtfinale Roland Garrosa u dublu sa Nikolom Ćaćićem.

Brkić, 66. dubl igrač svijeta i Ćaćić (53.) su u osmini finala savladali favorizovane Simonea Bolellija (54.) i Maxima Gonzaleza (42.) rezultatom 2:0 u setovima nakon samo sat i 15 minuta igre.

Bolelli i Gonzalez su sjajno otvorili meč i poveli sa 2:0, no naš i srbijanski teniseri su uspjeli napraviti dva breaka i prvi set riješiti u svoju korist rezultatom 6:4.

Brkić i Ćaćić su napravili break u trećem gemu drugog seta i rutinski su ga zadržali, te su i drugu dionicu igre dobili rezultatom 6:4 i prošli dalje.

U četvrtfinalu će igrati protiv boljih iz duela Herbert/Mahut – Haase/Struff.

Previous Konjević-Polje: Uklonjena nelegalno izgrađena crkva u dvorištu nane Fate Orlović
Next Obilježena 29. godišnjica stradanja Bošnjaka u Jezeru

Miralem Pjanić u najboljem timu Lige prvaka!

Evropska fudbalska organizacija (UEFA) objavila je idealni tim Lige prvaka za proteklu sezonu u kojem se u rosteru od 18 igrača našlo osam fudbalera Real Madrida. U saopćenju UEFA-e se

UFC: Damir Hadžović nokautirao protivnika

Bosansko-danski borac Damir Hadžović zabilježio je novu pobjedu u UFC-u. Na takmičenju održanom u u Švedskoj, Hadžović je nokautom u trećoj rundi savladao Poljaka Marcina Helda. Pogledajmo vrlo efikasan nokaut i

Amel Tuka u Konjicu otvorio atletsku stazu po IAAF standardu

Najbolji bosanskohercegovački atletičar i viceprvak svijeta Amel Tuka u Konjicu je na Gradskom stadionu svečano otvorio uređenu atletsku stazu po IAAF standardu. “Ukazana mi je velika čast da otvorim atletsku