Sanjin Pehlivanović dvostruki evropski prvak u bilijaru

Mladi bosanskohercegovački igrač bilijara Sanjin Pehlivanović osvojio je dvije zlatne i jednu srebrenu medalju na jučer završenom evropskom prvenstvu u kategoriji do 17 godina u holandskom Leendeu.

Na ovom sjajnom organizovanom takmičenju i Bosna i Hercegovina je imala svog predstavnika, višestrukog juniorskog prvaka Evrope, koje je i ove godine svojim sjajnim igrama i bespoštednom borbom omogćio da se naša himna čuje dva puta.

Prvo je na programu bila disciplina ‘straight pool’ u kojoj je naš Sanjin Pehlivanović zauzeo drugo mjesto, dok je trijumfovao u disciplinama ‘8 ball’ i ‘9 ball’.

Sanjin je najuspješniji muški takmičar na ovom Evropskom prvenstvu.

Bilo je ovo još jedno sjajno Evropsko juniorsko prvenstvo u kojem je naš najbolji takmičar izborio učešće na svjetskom juniorskom prvenstvu koje će se održati u Moskvi u novembru mjesecu.

Previous Na tribini o Aliji Izetbegoviću naglašena vrijednost njegovog srednjeg puta
Next Kod Gradačca se podiže spomenik svim braniocima Bosne i Hercegovine

Muhamed Bešić pružio sjajnu partiju u pobjedi nad Cityjem

Fudbaler Evertona i reprezentativac Bosne i Hercegovine, Muhamed Bešić, odigrao je odličnu utakmicu za svoj tim u pobjedi Evertona nad Manchester Cityjem od 2-1, u okviru polufinala Carling kupa. Nakon

Bosna ubjedljiva protiv Mađarske

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je večeras Mađarsku (103:78) u utakmici 3. kola pretkvalifikacionog olimpijskog turnira. Bosanski košarkaši bili su odlučni od starta, ostvarili značajnu prednost (poluvrijeme 57:28) te

Bh. bokser Damir Beljo: Malo nas je, bilo bi bolje da se volimo u BiH!

Malo nas je. Bilo bi bolje da se volimo, da se ne mrzimo u ovoj zemlji, Bosni i Hercegovini, rekao je za Anadoliju evropski prvak, bh. bokser Damir Beljo, koji