Bosanska biciklistkinja Lejla Tanović 2. na svjetskom kupu u maraton disciplini održanom u Francuskoj

Naša Lejla u zemlji biciklizma osvaja je prvu medalju za Bosnu i Hercegovinu na Marathon Series takmičenju, odnosno svjetskom kupu u maraton disciplini.

Sjajnu vožnju, možda i najbolju u svojoj karijeri krunisala je sa 200 UCI bodova. Ipak, ono najbitnije za nas je da je na utrci pobijedila takmičarke koje su rangirane na UCI rankingu od drugog do petog mjesta, te zauzela drugo mjesto sa zaostatkom od 97 sekundi iza najbolje maratonke na svijetu Ariane Luthi.

Lejla Tanović se sigurnim koracima establira u vrhu svjetskog biciklizma.

Previous Bosanske institucije imaju spisak od preko 50.000 Srbijanaca koji su učestvovali na bosanskom ratištu
Next Deseta godišnjica smrti bh. književnika Nedžada Ibrišimovića

Bosansko-crnogorski košarkaški stručnjak u FIBA kući slavnih

Međunarodna košarkaška federacija – FIBA  danas je objavila spisak košarkaša i trenera koje će ove godine primiti u Kuću slavnih. Među njima je legendarni trener sarajevske Bosne Bogdan Tanjević,

Berin Ljakić osvojio 1. mjesto na Evropskom Wushu Sanda prvenstvu

Berin Ljakić osvojio je prvo mjesto na Evropskom Wushu Sanda prvenstvu održanom u Istanbulu, a u kategoriji do 80 kg. -Europsko Wushu Prvenstvo Sanda koje se odrzavalo od 14 do

Talentovani fudbaler: Rođen u Sloveniji, igra u Austriji – odabrao bosansku reprezentaciju

Čini se da je slovenska reprezentacija izgubila “borbu” za nadarenog braniča koji kruh zarađuje u austrijskoj Bundesligi. Od sada će Tarik Muharemović predstavljati boje Bosne i Hercegovine, pišu sportski mediji