Bronzanoj na EYOF-u Iman Avdić komšije priredile sjajan doček

Iman Avdić mlada plivačica iz Sarajeva osvojila je bronzanu medalju za Bosnu i Hercegovinu na 16. Ljetnom Evropskom olimpijski festival za mlade Banska Bystrica 2022 (EYOF). Danas je stigla kući u Sarajevo, a lijepo iznenađenje su joj priredile komšije iz zgrade u kojoj Iman živi.

Avdić je od svih sedam predstavnika naše zemlje u Slovačkoj, jedina donijela odličje Bosni i Hercegovini. Ova medalja je ujedno i prva u plivanju za mlade BH učesnike na EYOF-u.

Prelijep doček priredili su joj komšije u sarajevskom naselju Alipašino Polje.

Mlada bosanska plivačica Iman Avdić je u disciplini 400m slobodnim stilom osvojila bronzanu medalju sa vremenom 04:20:04, što je i seniorski rekord Bosne i Hercegovine u ovoj disciplini.

(N1/MiruhBosne)

Previous U Bratuncu promovirane knjige Ramiza Salkića 'Genocidna namjera Bratunac 1992.' I i II
Next Softver bosanske kompanije nadzire Pelješki most

Džudo – Mustafa Hebib bronzani na Asia Openu u Libanu

Mladi bosanskohercegovački džudo reprezentativac Mustafa Hebib osvojio je bronzanu medalju na prestižnom kriterijskom internacionalnom turniru Asia Judo Open u Libanu.  Novi velki uspjeh Hebib je ostvario u kategoriji do 81 kg i

Cerić osvojila srebro na Evropskim igrama u Minsku

Najbolja bosanskohercegovačka judašica Larisa Cerić osvojila je drugo mjesto i srebrenu medalju na Evropskim igrama u Minsku. U prvom kolu je bila slobodna, u drugom je savladala srbijansku takmičarku Milicu

Još jedan Bosanac u NBA ligi: Musa u Brooklynu! (VIDEO)

Džanan Musa je izabran kao 29. pik na NBA Draftu Emotivno je bilo u Brooklynu nakon što je Džanan Musa baš od strane Brooklyn Netsa izabran kao 29. pik