Bosanski reprezentativac ponovo pokazao klasu! Džeko i Inter na korak do finala Lige šampiona

Milan je u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona poražen od Intera rezultatom 0:2.

Igrala se osma minuta kada je naš Edin Džeko (37) pogodio za prednost Intera.

Bio je to četvrti gol Edina ove sezone u Ligi šampiona, a ukupno 29. gol u najelitinijem evropskom klupskom takmičenju.

Tri minute kasnije nova radost za navijače Intera.

Mkhitaryan je postigao gol i udvostručio vodstvo.

U nastavku susreta je bilo prilika na obje strane, ali rezultat se nije mijenjao.

Edin Džeko je igrao do 70. minute za Inter, dok je Rade Krunić (29) odigrao svih 90 minuta za ekipu Milana.

Krunić je u pred sami kraj prvog poluvremena zaradio žuti karton.

Revanš utakmica igra se 16. maja na istom stadionu, ali će tada Inter biti domaćin.

Pobjednik ovog dvomeča će u finalu igrati protiv Reala ili Man. Cityja.

(MiruhBosne/Reprezentacija.ba)

Previous Bošnjak porijeklom - vlasnik najvećeg modnog brenda u Turskoj započinje poslovanje u Bosni
Next Hadžihafizbegović: Podnijet ću privatnu tužbu protiv izvjesne Sanje za podršku masovnom ubici i egzekutoru iz Ahmića

‘Velež sto godina piše historiju bh. sporta i ponos je domovini’

Premijer Federacije Bosne i Hercegovine Fadil Novalić prisustvovao je svečanoj akademiji u Mostaru upriličenoj povodom obilježavanja 100 godina Fudbalskog kluba “Velež”. Tom prilikom čestitao je klubu i Rođenima. – Svim

Lana Pudar u finalu 200m leptir SP za juniore

Bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar nastavlja sa nastupima na velikim takmičenjima. Nakon svjetskog seniorskog, Mostarka nastupa na juniorskom SP. Danas je Lana Pudar otplivala svoju kvalifikacijsku utrku na svjetskom juniorskom prvenstvu

Mediji: Džumhur i vrućina srušili nade Nadala u Miamiju

Velika vrućina i izdržljivi bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur ugasili su početne nade španskog asa Rafaela Nadala da prvi put osvoji Miami Open, pišu svjetski mediji i portali. Specijalizirani portal za