Bez golova u prijateljskom meču Turske i Bosne i Hercegovine

„A“ reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je večeras neriješeno 0:0 sa Turskom u prijateljskom susretu odigranom na stadionu „Rize Šehir“ u Rizeu.

Prvu priliku imala je reprezentacija Bosne i Hercegovine kada je kapiten Edin Džeko proigrao Edina Višću na desnoj strani protivničkog kaznenog prostora, a njegov šut golman Sinan Bolat izbacuje u korner. Udarac iz ugla je izveo Miralem Pjanić, a Ognjen Vranješ glavom sa peterca šalje loptu preko gola.

U 17′ Goran Zakarić prolazi po lijevoj strani i šutira, Bolat kratko odbija loptu do Višće koji nije bio precizan iz povoljne pozicije.

Minutu poslije uzvraća i Turska, ali je šut Cengiza Ündera izblokirao Vranješ. Hakan Çalhanoğlu je pokušao u 21′ sa ivice kaznenog prostora, a lopta ovaj put odlazi pored gola.

Domaći sastav je stvorio još nekoliko prilika, a najbolju je propustio Enes Ünal u 31′ kada je nakon dodavanja Oğuzhana Özyakupa sa svega pet metara loptu poslao pored gola.

Uzvratio je bosanskohercegovački tim u 40′. Gojko Cimirot je odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora, a lopta je otišla tik pored lijeve stative gola selekcije Turske.

Početak drugog poluvremena nije ponudio mnogo uzbuđenja. Tek u 69′ dobar pokušaj imaju Turci kada nakon ubačaja Ündera sa desne strane Çalhanoğlu šalje loptu preko gola. Minutu poslije Cenk Tosun izlazi sam ka Asmiru Begoviću, ali nije bio precizan.

Çalhanoğlu u 73′ izveo slobodan udarac sa dvadesetak metara, a lopta odlazi pored gola. Dobro je pokušao i Tosun u 85′, ali nije bio precizan. Posljednji put domaći tim je zaprijetio u sudijskoj nadoknadi, ali se rezultat nije mijenjao.

Lineup

Previous Zenica: Počeo sa radom najsavremeniji terminal tečnih goriva na Balkanu
Next Katakombe, mistično mjesto izgrađeno prije 600 godina

Velež slavi 100 godina: Kodro, Kajtaz i Halilhodžić emotivno o jubileju

Fudbalski klub Velež proslavio je 100 godina postojanja. Proslava je počela vatrometom i bakljadom, koja je učinila da nekoliko minuta nebo iznad Mostara bude crveno. Osnivačka skupština Radničkog sportskog društva

Juniori Bosne i Hercegovine savladali Italiju i plasirali se u četvrtfinale!

Juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je pobjedom nad Italijom izborila plaman u četvrtfinale Evropskog prvenstva! Naši mladići su protiv favorizovanog protivnika slavili rezultatom 72:59, i tako Bosni i Hercegovini

Zmajevi se mučili, ali slavili: Pjanić asistirao, Džeko pogađao

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je večeras susret 3. kola kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine. Protivnik na Bilinom polju bila je selekcija Kipra, a