Lana Pudar i Iman Avdić – biseri bosanskog sporta, među najboljima u svijetu plivanja

Na Svjetskom prvenstvu u Melbournu danas je na programu bila disciplina 400 mješovito u kojoj je nastupila naša Iman Avdić (15). Odličnu trku Iman je završila u vremenu 4:42.56 što je vrijeme novog seniorskog rekorda Bosne i Hercegovine.

Avdić je zauzela 17. mjesto u ukupnom plasmanu. Ranije je nastupila i na 800m slobodnim stilom te zauzela 18. mjesto.

Lana Pudar (16) također je nastupila danas, na 100 metara delfin. Nakon što je prošla kvalifikacije, malo je nedostajalo za finale. Pudar je na kocu bila deseta.

Slika može predstavljati 10 osoba i ljudi stoje
Podrška naših ljudi u Australiji nije izostala

Utrku na 200m delfin na SP u Australiji Pudar je otplivala još bolje, što je rezultiralo 5. mjestom u finalu.

U toj disciplini Lana je evropska – juniorska i seniorska šampionka 2022!

Brojni su uspjesi ove dvije mlade plivačice u ovoj godini…

Previous SP "Katar 2022": Hrvatska savladala Maroko i osvojila treće mjesto
Next Fudbaleri susjeda mundijalsku medalju proslavili uz stihove lijepe pjesme. Dalić pobjedu poklonio Ćiri - 'koji je začeo sve ovo'

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci osvojila bronzu na EP-u

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Poreču.  Izabranici selektora Mirze Hrustemovića u susretu za treće mjesto danas su pobijedili domaću selekciju

Košarka: Pobjeda Bosne u Bugarskoj

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je i drugu pobjedu u prvom krugu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Nakon pobjede nad Češkom, naši košarkaši večeras su u gostima nadigrali Bugarsku –