Pečenković osvojio srebro na Svjetskom prvenstvu u sportskom aeromodelarstvu

Član aeromodelarske reprezentacije BiH Enes Pečenković zauzeo je drugo mjesto na Svjetskom prvenstvu u sportskom aeromodelarstvu, koje se održava u Mongoliji.

Pečenković je osvojio srebro u disciplini F1-A, u konkurenciji 76 takmičara iz 33 zemalje, ispred favorizovanih Šveđana, Rusa, Japanaca, Engleza, Amerikanaca i Ukrajinaca, saopćeno je iz Vazduhoplovnog saveza BiH, javlja Fena.

Zlatnu medalju je osvojio Izraelac Eyal Galor, a bronzanu Rumun Szilar Sijjarto.

Sportska disciplina F1-A, bez obzira što se radi o tehničkom sportu, je izrazito naporna jer takmičenje traje sedam sati, a takmičar pretrči i više od 20 kilometara.

(Faktor.ba)

Previous Sonja Biserko: Bez istine nema pomirenja
Next Dan kada je Sarajevo 1993. dobilo Tunel spasa

Ponovo veliki uspjeh za bosanske karatiste – Bostandžić prvi, Krešić drugi na turniru u Atini

U finalnom meču na Karate 1 Serije A u Atini, Anes Bostandžić zauzeo je prvo mjesto dok je reprezentativni kolega Sandro Krešić zauzeo drugo mjesto kategoriji borbe seniori + 84 kg.

BH RAZGLEDNICA

Večeras u Skenderiji klizački nastup Jayne Torvill i Christophera Deana

Večeras u Skenderiji Sarajevo Open 2024. i klizački spektakl za oči i dušu. Olimpijski šampioni Jayne Torvill i Christopher Dean otplesali na ledu svoj čuveni Bolero. Oživjela divna sjećanja, uz

Zmajevi se spremaju za Lihtenštajn i Armeniju

Fudbalski reprezentativci Bosne i Hercegovine su večeras u Trening kampu u Zenici odradili prvi trening u sklopu priprema a utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. protiv Lihtenštajna i Armenije. -Uoči