Pečenković osvojio srebro na Svjetskom prvenstvu u sportskom aeromodelarstvu

Član aeromodelarske reprezentacije BiH Enes Pečenković zauzeo je drugo mjesto na Svjetskom prvenstvu u sportskom aeromodelarstvu, koje se održava u Mongoliji.

Pečenković je osvojio srebro u disciplini F1-A, u konkurenciji 76 takmičara iz 33 zemalje, ispred favorizovanih Šveđana, Rusa, Japanaca, Engleza, Amerikanaca i Ukrajinaca, saopćeno je iz Vazduhoplovnog saveza BiH, javlja Fena.

Zlatnu medalju je osvojio Izraelac Eyal Galor, a bronzanu Rumun Szilar Sijjarto.

Sportska disciplina F1-A, bez obzira što se radi o tehničkom sportu, je izrazito naporna jer takmičenje traje sedam sati, a takmičar pretrči i više od 20 kilometara.

(Faktor.ba)

Previous Sonja Biserko: Bez istine nema pomirenja
Next Dan kada je Sarajevo 1993. dobilo Tunel spasa

Košarkašice Bosne i Hercegovine dočekane u sarajevskoj Vijećnici: Istakle važnost zajedništva te najavile nove uspjehe

Bosanskohercegovačke košarkašice na sjajan način su dočekane danas u sarajevskoj Vijećnici, gdje je održana konferencija za medije. Nakon gradonačelnice Sarajeva Benjamine Karić, javnosti se obratio i Samir Avdić, ministar kulture

Damir Džumhur u 3. kolu Roland Garrosa

Damir Džumhur je u 2. kolu Roland Garrosa sa 3:1 bio bolji od Kipranina Marcosa Baghdatisa. Odličan meč je odigrao naš najbolji teniser i zasluženo se plasirao dalje. U 1.

Bosanski takmičari osvojili 15 medalja na Evropskom klupskom prvenstvu u taekwondou

Na 8. otvorenom evropskom klupskom prvenstvu u taekwondou, koje se održano u Zagrebu, bosanskohercegovački takmičari osvojili su 15 medalja. Bosnu i Hercegovinu je na ovom takmičenju predstavljalo 28 takmičara iz