Pehlivanović osvojio titulu prvaka svijeta u Moskvi

Mladi bosanskohercegovački igrač bilijara Sanjin Pehlivanović osvojio je titulu prvaka svijeta u konkurenciji do 17 godina na juniorskom prvenstvu svijeta u disciplini ”9-ball” u Moskvi.

Šestostruki prvak Evrope i treći igrač svijeta u finalu je s 9:1 savladao igrača iz Hong Konga Robbia Jamesa Joaquina Capita. Capito u ovom meču nije imao mnogo šansi protiv mladog bh. prvaka, koji je finale odigrao bez greške.

Najteži meč na ovom takmičenju Pehlivanović je imao u osmini finala gdje je sa 7:5 bio bolji od Rusa Dmitriya Shkudova.

U četvrtfinalu je savladao igrača s otoka Curacao Shamira Tremusa s 9:1, dok je u polufinalu je bio bolji od Poljaka Wiktora Zielinskog s 9:4.

Previous Federacija Bosne i Hercegovine: U septembru za 13,9 posto više turista u odnosu na isti mjesec 2016.
Next Pogledajte kako izgleda završena dionica LOT-a 2C (VIDEO)

Premijer Novalić i ministrica Dujmović organizirali prijem za Lanu Pudar

Premijer Federacije Bosne i Hercegovine Fadil Novalić i federalna ministrica kulture i sporta Zora Dujmović organizirali su danas, u Federalnom ministarstvu kuture i sporta, prijem za najbolju bosanskohercegovačku plivačicu Lanu

Novi uspjeh: Cerić osvojila srebro na Grand Slamu u Bakuu

Novi sportski uspjeh priredila je bosanskohercegovačka sportska heroina, naša najbolja sportašica ikada Larisa Cerić, koja je na jedom od najačih natjecanja na planeti Grand Slam Baku 2019 osvojila srebrenu medalju.

Mladi Zmaj, Čeliković: S Nijemcima ćemo se nadigravati, a cilj nam je osvojiti Euro!

Reprezentacija Bosne i Hercegovine do 17 godina jučer je saznala svoje suparnike na Evropskom prvenstvu koje će se od 5. do 21. maja održati u Azerbejdžanu. Izabranici Sakiba Malkočevića napravili su