Pobjeda bosanskih košarkašica nad Belgijom

Ženska košarkaška selekcija Bosne i Hercegovine pobjedom je započela kvalifikacija za Eurobasket 2023.

U utakmici koja se igrala u sarajevskoj dvorani “Mirza Delibašić” – Skenderija, naše košarkašice nadigrale su favorizovanu Belgiju – 87:81.

Gošće su imale svoje minute u prvoj četvrtini, da bi potom naše košarkašice preuzele igru i vrhunski odigrale do kraja. Ili skoro do kraja.

Bilo je i plus 26 za Bosnu i Hercegovinu, a Belgija je proigrala u završnici, i ne samo upristojila poraz, već i zaprijetila.

Tako su bosanske košarkašice nastavile pružati odlične partije i nakon Evropskog prvenstva ovog ljeta, gdje su uspjele izboriti finalni turnir kvalifikacija za SP. Naše košarkašice su i na EP pobijedile Belgiju, koja je kasnije osvojila treće mjesto.

Najbolja večeras bila je J. Jones – najbolja košarkašica svijeta! Ubacila je 44 poena.

Previous U svijetu nezamislivo u srpskom sv(ij)etu cvjeta
Next ČANAK: Užasava me što u mom Novom Sadu žive osuđeni ratni zločinci

Bh. bokser Damir Beljo: Malo nas je, bilo bi bolje da se volimo u BiH!

Malo nas je. Bilo bi bolje da se volimo, da se ne mrzimo u ovoj zemlji, Bosni i Hercegovini, rekao je za Anadoliju evropski prvak, bh. bokser Damir Beljo, koji

Propuštena prilika – fudbaleri poraženi u finišu utakmice

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras od Ukrajine – 1:2 u polufinalnoj utakmici baraža za EURO. Prvo poluvrijeme donijelo je solidnu igru u kojoj smo vidjeli bolju igru

Baždarević nakon remija u Zenici: Trebali smo biti agresivniji

U šestom kolu kvalifikacija za SP reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je večeras na „Bilinom polju“ neriješeno 0:0 sa Grčkom. Prvu priliku na utakmici imao je bh tim u 12′.