Pobjeda Bosne nad Amerikom na SP u sjedećoj odbojci

Najtrofejnija bosanska selekcija, ona u sjedećoj odbojci, pobijedila je večeras u glavnom gradu selekciju Sjedinjenih Država.

Rezultat je bio 3:1 u setovima. Za mnoge iznenađujuće, naša selekcija izgubila je jedan set u ovom meču. Bio je to treći set. U četvrtom setu bosanska selekcija odigrala je čvršće te ostvarila novu pobjedu.

U jučerašnjem susretu 1. kola 13. SP-a, Bosna i Hercegovina pobijedila je Srbiju 3:0.

Zlatni ljiljani nastavljaju pobjedonosno i nadaju se da će trofej svjetskih prvaka ostati u Bosni i Hercegovini. Bosna i Hercegovina ima 3 zlata te još tri medalje na SP. Dva olimpijska i deset evropskih zlata dio su kolekcije ovih uspješnih sportista.

SP igra se prvi put u našoj državi, u dvorani Hotela Hills na Ilidži.

(MiruhBosne)

Previous Bh. košarkaš Džanan Musa MVP sedmice u Euroligi
Next Odbojkaši Bosne i Hercegovine s maksimalnim učinkom okončali grupnu fazu Svjetskog prvenstva

Davis Cup: Bosanski teniseri protiv Tajvana u narednom kolu prve svjetske grupe

Bosanskohercegovačka teniska seniorska ” Davis Cup ” reprezentacija će u septembru mjesecu 2024.godine igrati protiv selekcije Chine Taipei (Tajvan).Voljom žrijeba koji se održao u  Londonu u sjedištu  ITF-a (International Tennis

Aiman Šemdin nosi zastavu Bosne i Hercegovine na otvaranju SP-a u Rusiji

Aiman Šemdin, dječak iz Bosne i Hercegovine, danas će sa zastavom Bosne i Hercegovine istrčati na teren stadiona ”Luzhniki” u Moskvi prilikom ceremonije otvaranja Svjetskog prvenstva u fudbalu. Aiman

Luka Garza, američko-bosanski košarkaš iz NBA dobio naše državljanstvo

Luka Garza, košarkaš NBA ekipe Detroit Pistons, dobio je državljanstvo Bosne i Hercegovine. -Na parketu Gardena sam se sinoć nacrtao dosta prije početka utakmice između Njujorka i Detroita da konačno