„World Combat Games 2023“ – srebro i bronza  za našu zemlju

„World Combat Games 2023“ – srebro i bronza za našu zemlju

Nikola Drobnjak je osvojio srebrenu medalju na Svjetskim borilačkim igrama koje se održavaju u Saudijskoj Arabiji.

Drobnjak, koji je na ovom takmičenju jedini predstavnik Bosne i Hercegovine i kik boksu, do medalje je stigao u disciplini low kick – 81 kg.

U prvom meču je bio bolji od domaćeg takmičara Marwana Bukharia, a u polufinalu od Abdalla Husseina iz Egipta. Naš reprezentativac je u oba meča slavio sa 3:0. Istim rezultatom je bolji od njega u finalnom meču bio Brazilac Ferraz Dos Santos Lucas Rafael.

Zajedno sa Drobnjakom, kik boks tim Bosne i Hercegovine na ovom takmičenju je predstavljao njegov trener i selektor naše reprezentacije Salko Zildžić.

Na ovim igrama nastupio je i karatista Anes Bostandžić, koji je osvojio bronzanu medalju. Njih dvojica su bili jedini predstavnici Bosne i Hercegovone na „World Combat Games 2023“ koje se održavaju od 20. do 30. oktobra u Rijadu (Saudijska Arabija). Na ovim igrama vaka kategorija limitirana je na osam takmičara, najboljih sa posljednjih svjetskih i kontinentalnih takmičenja ili rang listi federacija.

Previous Turcima dosta priče, pozivaju na djelovanje protiv Izraela
Next Muzičar iz Hrvatske: Sramim se.. ne u moje ime!

Počela izgradnja istočne tribine stadiona „Tušanj“

Ukupno pet miliona maraka, od kojih u prvoj fazi oko 1,5, bit će uloženo u izgradnju istočne tribine Gradskog stadiona „Tušanj“  u Tuzli, čija izgradnja je danas službeno počela, potvrđeno

Dumić: Na meni je da igram, ako dobijem poziv iz BiH bit ću najsretniji na svijetu

Mladi stoper Brondbyja Dario Dumić, stoper Brondbyja, iskoristio je pauzu u danskom prvenstvu kako bi posjetio rodni grad, Sarajevo. Iskoristili smo priliku da s njim razgovaramo o Sarajevu, Bosancima, Brondbyju,

Mesud Pezer pobjednik Mitinga u Bogradu

Bosanskohercegovački atletičar Mesud Pezer osvojio je prvo mjesto na Međunarodnom mitingu u Beogradu. Bosanskohercegovački atletičar Mesud Pezer osvojio je prvo mjesto na Međunarodnom mitingu u Beogradu. Dvadesetčetvorogodišnji Zeničanin slavio