Treća medalja za Bosnu i Hercegovinu na Mediteranskim igrama Oran 2022

I drugi takmičarski dan za naš BH tim nije prošao bez medalje na Mediteranskim igrama Oran 2022.

Danas nas je obradovao karatista Rijad Džuho, koji je pobjedivši predstavnika Tunisa rezultatom 2:1 se okitio bronzanom medaljom u kategoriji +84 kg.

Rijad je imao četiri vrhunske borbe, u prvom kolu sa reprezentativcem Egipta, svjetskim prvakom gdje je Rijad ostvario pobjedu, u drugom kolu pobjeda nad reprezentativcem Francuske, dok je u trećem kolu izgubio je od predstavnika Hrvatske, aktuelnog Evropskog prvaka, i u borbi za medalju pobjeda nad predstavnikom Tunisa 2:1

Iskrene čestitke Rijadu na osvojenoj bronzanoj medalji, i naravno čestitke upućujemo njegovom selektoru Asmeru Šeti, i Karate savezu BiH – poručili su iz OK Bosne i Hercegovine.

-Prvi takmičarski dan na Mediteranskim igrama Oran 2022 završio se sjajnim nastupima karatista Nejre Sipović i Hamze Turulja koji su osvojili bronzane medalje.

Previous Cazin: Ulica Adila Zulfikarpašića, u spomen na velikana iz bošnjačkog naroda
Next Velež slavi 100 godina: Kodro, Kajtaz i Halilhodžić emotivno o jubileju

Mladi sportisti Norveške najuspješniji učesnici EYOF-a

Mladi sportisti Norveške najuspješniji su učesnici Evropskog omladinskog olimpijskog festivala (EYOF), koji se večeras završava u Sarajevu i Istočnom Sarajevu, u kojem će se od 19.30 sati obaviti ceremonija

Rukometaši Bosne i Hercegovine danas protiv Estonije otvaraju kvalifikacije za SP

Muška rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine susretom s Estonijom večeras u Skenderiji otvara novi ciklus kvalifikacija za svjetsko prvenstvo, koje će 2019. godine biti održano u Danskoj i Njemačkoj. Revanš

Zvijezda američke ženske košarkaške lige u dresu bosanske selekcije

Zvijezda američke WNBA lige Džonkel Džons (Jonquel Jones) priključila se reprezentaciji Bosne i Hercegovine u Rusiji, gdje će ekipa selektora Gorana Loje odigrati prvi meč kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2021. godine.  Igračica