Dvije nove bronze za bosanski tim na Mediteranskim igrama

Naš sjajni judista Toni Miletić je bronzani u kategoriji -90 na Mediteranskim igrama Oran 2022.

Toni je pobijedio predstavnika Tunisa u prvoj borbi, u drugoj borbi predstavnika domaćina Mediteranskih igara Oran 2022, dok je u polufinalnoj borbi izgubio od predstavnika Grčke. U svojoj borbi za bronzanu medalju pobijedio je predstavnika Srbije.

I naša najbolja judašica Larisa Cerić bronzana je u kategoriji +78kg na Mediteranskim igrama Oran 2022.
Larisa je bila poražena u prvoj borbi od predstavnice Francuske, dok je u repechage-u slavila pobjedom nad predstavnicom Italije.

U borbi za bronzu, dominantnija Larisa pobijedila je predstavnicu Hrvatske i okitila se bronzanom medaljom.

BH tim trenutno broji šest bronzanih medalja, 3 u karate-u i 3 u judo-u.

Previous Najtopliji juni od početka službenih mjerenja
Next Zlato za Lanu Pudar i Bosnu i Hercegovinu na Mediteranskim igrama

Bosanski jiu jitsu takmičari osvojili četiri medalje na SP u Abu Dhabiju

Bosanskohercegovački takmičari u jiu jitsi  osvojili su četiri medalje  na UAEJJF Svjetskom prvenstvu u glavnom gradu Ujedinjenih Arapskih Emirata – Abu Dhabiju. Nasjajnije odličje osvojio je  Fuad Saračević, (R-temActiv), srebro je

Aktuelni prvaci Šveđani i pored pobjede nisu impresionirali na startu, Zmajevi šansu vide u nastavku EP-a

-Švedskoj je trebalo pet minuta i 25 sekundi da postigne prvi gol protiv Bosne i Hercegovine, ali su aktuelni šampioni na kraju ostvarili čistu pobjedu od 29:20. Međutim, oni završavaju

Larisa Cerić zauzima 2. mjesto na Svjetskoj judo ranking listi

Bosanskohercegovačke judašica Larisa Cerić napredovala je na drugo mjesto Svjetske ranking liste u kategoriji +78kg. Cerić je napredak ostvarila zahvaljujući odličnim rezultatima u ovoj sezoni, saopćeno je iz Judo saveza BiH. Trofejna