Bosanska skijašica ubilježila pobjedu u Europa kupu

Naša najbolja skijašica Elvedina Muzaferija je napravila fanstastičnu najavu utrka Svjetskog kupa slijedećeg vikenda u Crans-Montani.

Muzaferija je osvojila prvo i sedmo mjesto na dvije utrke spusta u okviru Europa Kupa, te je osvojila velikih 136 bodova.

Drugu spustašku utrku je završila za minutu, 8 sekundi i 12 stotinki, te iza sebe ostavila Amerikanku Mangan i Švicarku Durrer. Ovo je prva pobjeda za Bosnu i Hercegovinu u utrkama Europa Kupa.

Posljednji rezultati su sjajna najava nastupa u Svjetskom Kupu alpskog skijanja, a 16.2. je na rasporedu utrka spusta upravo u švicarskoj Crans-Montani.

Dan kasnije će skijašice voziti spust, a u nedjelju 18.2. veleslalomsku utrku.

‘Zaista sam sretna da mogu u sedmici kada je 40 godina Olimpijskih igara u Sarajevu, da ostvarim ovako neki historijski rezultat za Bosnu i Hercegovinu’ – istakla je naša skijašica.

(Visoko.co.ba/MiruhBosne)

Previous “Karta sjećanja – Sarajevske ruže 1992 – 1995”
Next Konaković bi BHRT i FTV pretvorio u svoj RTRs, a civilni sektor šuti jer su zajednički korisnici američke moći i novca!

Pobjeda bosanskih košarkaša na Kipru

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine očekivano je pobijedila na početku kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2025. Naši košarkaši bili su bolji od Kipra u gostima – 66:99. Najefikasniji u našoj selekciji

‘Kad dođem u Bosnu i obučem ovaj dres sa grbom, ponosan sam i jedva čekam da istrčim na teren’

Fudbalsku selekciju Bosne i Hercegovine očekuju utakmice u novoj sezoni Lige nacija (B). Naši fudbaleri jutros su otputovali u Finsku gdje ih sutra dočekuje dobro poznati protivnik posljednjih godina. Izjave

Mirza potpisao ugovor sa Milwaukee Bucksima: Kidd po Teletovića došao u Bosnu

Najbolji bosanski košarkaš Mirza Teletović od večeras je službeno novi košarkaš Milwaukee Bucksa, s kojima je potpisao ugovor kojim će u naredne tri godine inkasirati 30 miliona dolara, izvještavaju bh.