Pezer i Tuka 6. na Evropskom prvenstvu

Bosanski atletičari Amel Tuka (800m) i bacač kugle Mesud Pezer na Evropskom atletskom dvoranskom prvenstvu izborili su finale u svojim disciplinama.

Na prvenstvu koje se održava u Glasgowu oba pomenuta atletičara završili su kao šesti u ukupnom poretku.

Rezultati koji su svakako vrijedni pažnje, mada Pezer i Tuka posjeduju potencijal i za veće domete – naša javnost od njih očekuje medalje na ovakvim takmičenjima.

U svakom slučaju dostojno su predstavili našu državu.

(MiruhBosne)
Previous SAD: U Chicagu svečano obilježen Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine
Next Ko je Bosanac koji kupuje kamenolome u Sloveniji pitaju se tamošnji mediji

Lejla Njemčević 2. na Svjetskom kupu u Francuskoj

Bosanska biciklistkinja Lejla Njemčević osvojila je 2. mjesto na Svjetskom kupu u Francuskoj. Treća serija Svjetskog kupa bila je do sada najbrutalnija utrka u organizaciji UCI-ja dužine 101 kilometar sa

Dan kada je legendarni Pele pohodio Sarajevo

Bilo je to 1969., 48 godina od osnivanja FK Željezničar, a na taj rođendan plavih u Sarajevo je stigao brazilski Santos predvođen Peleom. Tih šezdesetih i sedamdesetih godina minulog stoljeća

Mirsad Hibić dobio ploču ispred novog stadiona Atletico Madrida

Hibić je četiri sezone nastupao za Atletico i odigrao preko 100 utakmica Bivši bosanskohercegovački reprezentativac Mirsad Hibić (47) dobio je ploču ispred novog stadiona madridskog Atletica. Ispred modernog stadiona “Wanda