Pobjeda Bosne u Češkoj, rukometaši na Evropskom!

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine izborila je plasman na EURO 2020.

Izabranici Bilala Šumana pobijedili su danas Češku u gostima – 24:23. Najefikasniji u našoj selekciji bio je Nikola Prce s 10 golova.

Bosanski rukometaši tako su nakon SP-a (Katar 2015), prvi put izborili i plasman na Evropsko prvenstvo, koje se igra početkom naredne godine u Austriji, Švedskoj i Norveškoj.

Hvala i sretno na EP-u!

Previous Deset godina od obnove mosta koji su porušili njemački okupatori
Next Obezbijeđene 1673 stipendije za školovanje afričke djece

Katarska selekcija najbolja u Aziji – dva bosanska rukometaša okitili su se zlatnim medaljama

Rukometna reprezentacija Katara okrunjena je titulom prvaka 21. azijskog muškog prvenstva, nakon što je jučer u finalnoj utakmici turnira koji je održan u Bahreinu savladala reprezentaciju Japana rezultatom (30/24).  Tako

Pjanić: Ponosan sam što sam doprinio da napaćeni narod bude sretan

Miralem Pjanić igrao je za mlađe selekcije Luksemburga, ali kada je stigao poziv Bosne i Hercegovine nije dvojio ni sekunde. Debi za Zmajeve imao je u avgustu 2008. protiv Bugarske.

Džumhur savladao Bašića za finale Kremlin cupa u Moskvi

Odigran je historijski meč bosanskohercegovačkog tenisa, u kojem su, po prvi put, dva naša igrača igrala jedan protiv drugog u polufinalu nekog ATP turnira serije 250. Desilo se to u