Asja Klačar osvojila prve bodove na takmičenju Svjetskog kupa u snowboardu

Mlada bosnaskohercegovačka snowboarderka Asja Klačar osvojila prve bodove na takmičenju Svjetskog kupa u austrijskom Kreischbergu.

U svom prvom nastupu u Svjetskom kupu, 19-godišnja Sarajka je ostavarila historijski uspjeh u ovom sportu, nakon što je u disciplini big air zauzela 22. mjesto, osvojivši devet bodova.

-Nakon velikih napora Asje Klačar i njenog trenera Ismara Biogradlića, te podrške Ski saveza BiH da se kvalifikuje za nastup na Svjetskom kupu, prilika je iskorištena na najbolji mogući način. Asja Klačar je zaslužna da se prvi put na Svjetskom kupu u društvu najelitnijih nacija u snowboardu zaviori i bh. zastava, te upišu prvi bodovi. Vjerujemo da je ovo samo početak Asjinih nastupa na najvećim takmičenjima u snowboardu, te veliki motiv za još bolje rezultate – navodi se u saopćenju Skijaškog saveza Bosne i Hercegovine.

Previous Ministrica VP u Turskoj: Podsjetila da u toj zemlji živi više od šest miliona Bošnjaka - 'ogromno bogatstvo veza koje se ne smije zanemariti'
Next Manifestacija "Bosnie, mon Amour" 27. januara u Parizu

Zmajevi spremni za Gibraltar: Niko ne sumnja u današnje osvajanje tri boda

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine danas (18h) će u Zenici igrati utakmicu petog kola grupe ”H” kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo ”Rusija 2018” protiv autsajdera Gibraltara i sve osim pobjede ”Zmajeva”

Bronza za Raića i Bosnu i Hercegovinu na Evropskom bokserskom prvenstvu U22

Na Evropskom bokserskom prvenstvu U22 za seniore koje je održano u Budvi od 10. do 20. novembra reprezentativac Bosne i Hercegovine, Dylan Raić, osvojio je bronzanu medalju u kategoriji +92kg.

Makedonija osigurala baraž za Svjetsko prvenstvo u Kataru

Sjeverna Makedonija izborila je baraž za Svjetsko prvenstvo u Kataru nakon velike pobjede protiv Islanda večeras u Skoplju rezultatom 3:1. U grupi “J” odigrane su tri utakmice posljednjeg kola kvalifikacija