Gostujuće pobjede sarajevskih klubova nad Borcem i Zrinjskim

Sarajevo je ostvarilo pobjedu na prvoj utakmici u okviru nove sezone Premijer lige Bosne i Hercegovine. Bordo tim je na gostovanju protiv Borca slavio 3:1. Utakmica je odigrana na stadionu “Mlakve” u Bosanskom Novom, s obzirom na to da se na stadionu u Banjaluci vrši zamjena travnjaka.

Sarajevo je bilo bolja ekipa kroz cijelu utakmicu, iako se na poluvrijeme otišlo bez golova. Najbolje prilike za naš tim u tom dijelu meča promašio je Čataković, dok je Borac u nekoliko navrata zaprijetio nakon prekida.

U drugom dijelu meča viđena su 4 pogotka. Sarajevo je povelo u 47’ minuti. Varešanović je oduzeo jednu loptu na svojoj polovini, pretčao sa njom 50-ak metara i lijepim udarcem unutrašnjim dijelom stopala plasirao je u donji lijevi ugao golmana Četkovića. Borac se vratio u 70’ minuti nakon što je Mrkaić iskoristio nesporazum Đokanovića i Dizdarevića i izjednačio na 1-1. Do kraja meča Sarajevo vrši pritisak, koristi greške protivnika i golovima Kobiljara i Ikića dolazi do sigurne i zaslužene pobjede.

GOSTUJUĆA POBJEDA PROTIV BORCA NA OTVARANJU SEZONE
Foto/izvještaj – FK Sarajevo

Sarajevo je tako na najbolji način otvorilo sezonu u okviru Premijer lige Bosne i Hercegovine. Narednog vikenda na rasporedu je i prva domaća utakmica u novoj sezoni s obizrom na to da Sarajevo u subotu 30. jula na stadionu “Asim Ferthatović Hase” dočekuje Slogu iz Doboja. Susret se igra od 21:00.

2.kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine

Borac – Sarajevo 1:3 (Mrkaić 70’ – Varešanović 47’, Kobiljar 77’, Ikić 87’)

Stadion “Mlakve” – Bosanski Novi

Sudija: Antoni Bandić (Čapljina)

Žuti kartoni:  Subić, Piščević (Borac); Mujakić, Čirjak, Kobiljar, (Sarajevo)

FK Borac: Četković, Andrić (Ćorić 57’), Gajić, Vojnović, Subić, Popara, (Popara 57’), Piščević (Predragović 82’), Zakarić (Kulašin 54’), Meleg, Tatar, Mrkaić

FK Sarajevo: Dizdarević, Muhammed, Đokanović, Mujakić, Tomašević, Ramić (Kapić 63’), Čirjak (Oremuš 81’), Varešanović (Ramić 82’), Čataković (Ikić 63’), Đafić (Kobiljar 73’), Mulahusejnović (Ahmetović 82’)

Željezničar nakon preokreta savladao Zrinjski

Fudbaleri Željezničara su u okviru 2. kola m:tel Premijer lige BiH savladali Zrinjski sa 2:1.

Zrinjski prijeti u drugoj minuti, ali udarac sa distance sigurno hvata Muftić. U desetoj minuti Santos spušta za Štilića koji šutira iz prve, lopta ide malo pored gola Zrinjskog. Nekoliko minuta poslije Santos sjajno prolazi, ubacuje, ali Beganović ne uspijeva bolje zahvatiti loptu. U 20. minuti Zrinjski opasno prijeti, nekoliko puta su šutirali, Muftić je dobro branio, a u završnici Malekinušić šutira pored gola.

U 25. minuti Zrinjski prijeti još jednom, Muftić je bio savladan lob udarcem, ali je Kosorić izbio sa gol-linije. Mekić šutira u 29. minuti preko gola domaćih. Zrinjski je poveo u 36. minuti. Bekić je ubacio iz prekida, a Bilbija glavom poslao loptu u našu mrežu. U 41. minuti prekid skoro na istom mjestu, Bekić ubacuje, a lopta pogađa prečku. Mekić u 45. minuti snažno šutira, Soldo brani. Na poluvrijeme se otišlo sa 1:0.

Štilić ubacuje u 52. minuti, Santos glavom šutira preko gola. U 63. minuti Željo dolazi do poravnanja. Mekić je lijepim pasom pronašao Gasala koji je ušao sa strane u sredini i sjajnim udarcem sa distance pogodio mrežu Zrinjskog. Par minuta poslije sjajno kombinuju Plavi, ali udarac Štilića u završnici brani Soldo.

Željezničar do vodstva dolazi u 83. minuti. Štilić je ostavio za Mekića koji precizno pogađa nebranjeni dio domaćeg gola za veliko slavlje naših navijača. Zrinjski u 88. minuti propušta veliku priliku, Šakota iz blizine šutira preko gola. Haračić u 92. minuti šutira, Soldo brani.

Foto/izvještaj: FK Željezničar

Narednu utakmicu Željezničar igra u nedjelju protiv Širokog Brijega. Susret na Grbavici počinje u 19:00 sati.

Željezničar: Muftić – Galić, Kosorić, Cocalić, Vego – Mekić, Hodžić – Subašić, Štilić, Santos – Beganović. Još su igrali: Gasal, Malić, Hajdarević, Beća i Haračić
Zrinjski: Soldo – Ćorluka, Senić, Barišić, Bekić – Sučić, Savić – Malekinušić, Ćuže, Sabljić, Bilbija.

Previous Schmidt ponižava građane BiH: U utorak nameće "Nirnberške rasne zakone", sutra protesti pred OHR-om
Next Sarajevo: Danas ispred OHR-a protest zbog najavljene odluke o izmjenama Izbornog zakona BiH i Ustava FBiH

Utakmica na Grbavici u znak sjećanja na Ivicu Osima

Željezničar je večeras u okviru 31. kola Premijer lige BiH dočekao ekipu Radnika iz Bijeljine, a utakmica je posvećena nedavno preminuloj legendi kluba sa Grbavice – Ivici Osimu. Utakmica je

Bosanski bokser Edin Puhalo nokautirao Nijemca Schmidta za evropski pojas

Najbolji bosanski bokser Edin Puhalo večeras je u Berlinu, u gostujećem ringu, bio bolji od Nilsa Schmidta. Puhalo (Iron Puki) je borbu dobio nadmoćno, nokautom u 3. rundi, a protivnik

Reprezentacija BiH u finalu Evropskog prvenstva u ragbiju 7

Ragbi reprezentacija Bosne i Hercegovine u popularnoj olimpijskoj sedmici igrat će u finalu Evropskog prvenstva, grupa C, sa selekcijom Irske. U polufinalu je Bosna i Hercegovina savladala selekciju Srbije 24:10,