Karate 1 Series A Jakarta: Bosanski karatisti Turulja i Džuho osvojili zlatne medalje

Mladi bosanskohercegovački karatisti Hamza Turulja i Rijad Džuho osvojili su zlatne medalje na prestižnom turniru Karate 1 Serije A u Jakarti.

Na putu do finala u kategoriji 84+ kg Rijad Džuho je pobijedio predstavnike Kazahstana, Indonezije, Ukrajine i Indije, a u najvažnijem duelu snage je odmjerio sa Japancem Fumiya Yoshimurom. Iako je Japanac u borbu ušao kao favorit, Rijad je uspio doći do pobijede.

U kategoriji -75 kg Hamza Turulja je do finala bio bolji od Sunil Reddy Gokula (Indija), Enesa Buluta (Turska), Shunji Suzukija (Japan), Hsu Wei-Chuna (Kineski Taipei) i Oleksandra Karasa (Ukrajina). U finalnoj borbi Hamza je savladao Mohameda Abudabousa, predstavnika Libije.

Čestitamo našim karatistima na ovim sjajnim rezultatima!

Previous Spektakularnom ceremonijom otvoreno Svjetsko fudbalsko prvenstvo u Kataru
Next Vogošćanska kompanija ‘Velvet Trade’ uvećala proizvodnju i zaposlila oko 20 novih radnika

Milošević nakon trećeg uzastopnog poraza: ‘Zadovoljan sam onim što smo prikazali’

Selektor Bosne i Hercegovine Savo Milošević bio je vidno zadovoljniji večerašnjom utakmicom nego prije nekoliko dana, uprkos porazu od Slovačke (1:2), prenosi stranica Fudbalskog Saveza Bosne i Hercegovine. „Žao mi

Avdić debitovala na EP-u obaranjem državnog rekorda, zauzela 12. mjesto u disciplini 400 metara mješovito

Reprezentativka Bosne i Hercegovine u plivanju Iman Avdić postavljanjem državnog rekorda debitovala je danas na Evropskom seniorskom prvenstvu u 25 metarskim bazenima u rumunskom Otopeniju. Takmičarka Plivačkog kluba Sport time

Pokazati svijetu da i Bosna i Hercegovina ima svoje adute kao i bogatstvo

Slavni bosanski košarkaš Jusuf Nurkić, nakon što je danas u Sarajevu primio priznanje u kategoriji “BH brand ambassador (BH brend ambasador)” na 11. Sarajevo Business Forumu (SBF), poručio je da