Bosanska biciklistkinja Lejla Njemčević osvojila UCI Svjetski kup u brdskom biciklizmu

Najbolja bosanskohercegovačka biciklistkinja Lejla Njemčević osvojila je UCI Svjetski kup u brdskom biciklizmu.

Najbolji svjetski takmičari u brdskom biciklizmu takmičili su se u završnoj rundi UCI kupa na napornoj i klizavoj stazi dugoj 100 kilometara u Snowshoeu, u Sjedinjenim Američkim Državama.

Prva je kroz cilj prošla Amerikanka Rae Hannah Otto s vremenom 5:48:31, druga je bila Kanađanka Haley Smith sa zaostatkom od 5.13 sekundi, treća Litvanka Katazina Sosna (+08:28), a četvrta Lejla Njemčević (+17:45).

Iako četvrta na ovoj trci, Njemčević je u ukupnom zbiru bodova tokom cijele serije osigurala prvo mjesto i osvojila titulu šampiona 2023. godine.

(AA/MiruhBosne)

Previous „Po istom sistemu je crkva bila sigurna kuća i u Bosni i Hercegovini za ratne zločine”
Next Evropski gradski odmor u kojem jedenje vani košta manje od 5 funti

Lana Pudar i Iman Avdić – biseri bosanskog sporta, među najboljima u svijetu plivanja

Na Svjetskom prvenstvu u Melbournu danas je na programu bila disciplina 400 mješovito u kojoj je nastupila naša Iman Avdić (15). Odličnu trku Iman je završila u vremenu 4:42.56 što

Brazil lagano sa Srbijom, dva gola Richarlisona

U posljednjoj utakmici današnjeg programa i prvog kola Mundijala u Kataru, Brazil je nadigrao Srbiju – 2:0. Brazil je bio bolji tim, igrači su stvarali veliki broj šansi pred golom

NAŠI LJUDI

Ljudskost ispred konkurencije: Samo je Amela prišla djevojci koja je pala na glavu

Na atletskom Svjetskom prvenstvu u Pekingu u kvalifikacionoj utrcu za žene na 1500 metara desila se prava drama.  Tokom utrke saplela se Britanka Laura Weightman i nezgodno pala udarivši glavom od stazu. Šokantna scena,